X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Reforma wymiaru sprawiedliwości. Rady dla prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2017 11:25
- Zawetowanie przez prezydenta Andrzeja Dudę dwóch z trzech ustaw rządu reformujących wymiar sprawiedliowści okazało się politycznym trzęsieniem ziemi. Jakie rady przedstawiciele władzy i opozycji mają dla głowy państwa? O tym rozmawiano w programie "Śniadanie w Trójce".
Audio
  • Reforma wymiaru sprawiedliwości. Rady dla prezydenta (Śniadanie w Trójce)
Andrzej Duda
Andrzej DudaFoto: ANDRZEJ BANAS / POLSKA PRESS /EASTNEWS

Paweł Mucha (Kancelaria Prezydenta RP) powiedział, że prezydent zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest przeprowadzenie reformy sądownictwa. - Pan prezydent wsłuchuje się w głosy i przeciwników, i zwolenników rozmaitych rozwiązań, wsłuchuje się w głosy ekspertów i proceduje zgodnie z najlepszą wiedzą dla dobra Rzeczpospolitej - podkreślił.

Grzegorz Długi (Kukiz'15) ocenił jednak, że dwa miesiące na przygotowanie tych reform, o których mówił prezydent Andrzej Duda, to jego zdaniem "bardzo ambitny termin". Podkreślił, że jego ugrupowaniu zależy na tym, by przeprowadzić rzeczywistą reformę, a nie tylko wymienić część sędziów. Jego zdaniem prezydent będzie chciał jedynie poprawić ustawy, które zawetował, a "to jest trochę za mało".

Barbara Dolniak (.Nowoczesna) powiedziała, że jej partia też zgłasza potrzebę reformy wymiaru sprawiedliwości, ale oskarżyła PiS, że nie chce na ten temat rozmawiać. - Nie może to polegać jedynie na wymianie kadr, jak wskazał prezydent, przez Prokuratora Generalnego - dodała.

- To weto sprawiło, że nie mamy uruchomionego artykułu 7. Wyprowadzanie Polski z UE zostało wstrzymane - powiedział Jarosław Kalinowski (Polskie Stronnictwo Ludowe).

- Chcielibyśmy przede wszystkim, żeby te projekty które pan prezydent przygotował, oznaczały rzeczywistą, głęboką reformę sądownictwa - zaznaczył Jacek Sasin (Prawo i Sprawiedliwość). - Te reformy muszą zawierać element pewnych zmian kadrowych, ponieważ nie da się reformować sądownictwa rękami tych samych ludzi, którzy tworzyli i akceptowali patologie, które miały miejsce w sądownictwie w ostatnich latach. To było udziałem sędziów Sądu Najwyższego, KRS tych którzy byli głową tego systemu sądownictwa w Polsce, te osoby powinny odejść i pojawić się inne osoby - zaznaczył.

Rafał Grupiński (Platforma Obywatelska) powiedział, że jego ugrupowanie nie będzie ze spokojem obserwować pracę kancelarii prezydenta, gdyż nie "dawał on dowodów na to, że jest strażnikiem konstytucji". - Chętnie będziemy współpracować z panem prezydentem, jeśli on wykaże taka chęć - dodał.

***

Tytuł audycji: Śniadanie w Trójce
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Jacek Sasin (Prawo i Sprawiedliwość)Rafał Grupiński (Platforma Obywatelska), Barbara Dolniak (.Nowoczesna)Grzegorz Długi (Kukiz'15)Jarosław Kalinowski (Polskie Stronnictwo Ludowe)Paweł Mucha (Kancelaria Prezydenta RP)
Data emisji: 29.07.2017
Godzina emisji: 9.08

pp/mk

Czytaj także

Tomasz Rzymkowski: weto to "kubeł zimnej wody" dla resortu sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2017 08:55
- Odrzucenie przez prezydenta Andrzeja Dudę ustaw ws. Krajowej Rady Sądownictwa i Sądu Najwyższego to "kubeł zimnej wody" dla Ministerstwa Sprawiedliwości - uważa Tomasz Rzymkowski. Wiceprzewodniczący sejmowej komisji sprawiedliwości przyznał w radiowej Trójce, że w jego opinii w resorcie powinno dojść do zmian personalnych.
rozwiń zwiń