X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Narodowe Czytanie "Wesela" w "Śniadaniu w Trójce" [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2017 10:00
Z okazji 6. Narodowego Czytania politycy największych ugrupowań czytali "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Goście "Śniadania w Trójce" wcielili się role bohaterów dramatu Wyspiańskiego. 
Audio
  • Politycy czytają "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego (Śniadanie w Trójce)
Wesele
"Wesele"Foto: Krzysztof Sitkowski/KPRP

W scenie pierwszej Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego wystąpił w roli Czepca, a Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej – Dziennikarza.

Jako Pan Młody wystąpił Joachim Brudziński z Prawa i Sprawiedliwości, a w Pannę Młodą wcieliła się posłanka "Nowoczesnej" Katarzyna Lubnauer.

W scenie finałowej dramatu rolę Chochoła odegrał Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, a Jaśka – prowadząca spotkanie Beata Michniewicz.

Organizatorami Narodowego Czytania są: Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowym Centrum Kultury oraz Stołeczną Estradą. Polskie Radio jest partnerem medialnym akcji.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji, w której poruszono też temat reformy edukacji.

***

Tytuł audycji: Śniadanie w Trójce
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Joachim Brudziński (Prawo i Sprawiedliwość), Andrzej Halicki (Platforma Obywatelska), Katarzyna Lubnauer (.Nowoczesna), Marek Sawicki (Polskie Stronnictwo Ludowe), Paweł Soloch (Biuro Bezpieczeństwa Narodowego), Stanisław Tyszka (Kukiz'15)
Data emisji: 2.09.2017
Godzina emisji: 9.08

koz/ab

Czytaj także

Polscy reżyserzy czytali "Wesele" w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2017 21:11
Od 28 sierpnia do 2 września nadawaliśmy fragment "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zapalny jak iskra" – Stanisław Wyspiański

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2017 18:00
W kulturze polskiej próżno szukać człowieka tak wybitnego w wielu dziedzinach jak Stanisław Wyspiański. – Józef Mehoffer mówił o nim "człowiek-zjawisko" – opowiada Monika Śliwińska, autorka książki "Wyspiański. Dopóki starczy życia".
rozwiń zwiń