X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Korzyści dla rodziny czy ideologizacja życia? Spory polityków o zakaz handlu w niedzielę

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2018 09:01
Niedziela 11 marca to pierwszy dzień, w którym zacznie obowiązywać zakaz handlu. Do sprawy tej odnieśli się goście audycji "Śniadanie w Trójce". Politycy w różny sposób komentowali obowiązujące przepisy, ale zgadzali się, że z pewnością zakaz handlu w niektóre niedziele wpłynie na codzienne życie Polaków.
Audio
  • Politycy o zakazie handlu w niedzielę (Śniadanie w Trójce)
Zakaz handlu w niedzielę - zdjęcie ilustracyjne
Zakaz handlu w niedzielę - zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Grzegorz Długi (Kukiz '15) uważa, że zamieszanie wokół zakazu handlu w niedziele jest sztucznie podgrzewane. – Jest stanowcza przesada w tej medialnej jatce, jakby nie wiadomo co się działo – powiedział poseł. – Nie jest to tragedia narodowa. Łatwo to obejść. Należy podejść zdroworozsądkowo. Nie popadajmy w żadne ideologiczne spory – powiedział gość Trójki.

Rafał Grupiński (Platforma Obywatelska) zwracał z kolei uwagę na brak konsekwencji w uchwalonym prawie. – Mamy do czynienia z dziwnym przedsięwzięciem. Nie ma konsekwencji, część niedziel będzie wolna od zakazu handlu – powiedział poseł PO. – Z punktu widzenia pracownika niewiele się zmieni. Pracownicy będą musieli dłużej pracować w nocy z soboty na niedzielę, a potem z niedzieli na poniedziałek. To jest źle przeprowadzony pomysł ustawowy – podkreślał poseł opozycji.

Adam Kwiatkowski nie zgadzał się z zarzutami polityka PO. – To ewolucyjne wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę. Ze zdziwieniem słucham słów o zbliżającej się katastrofie. Na Zachodzie działa to od dawna i katastrofy nie ma. Przypomnę, że jest to jedna z zapowiedzi podnoszonych w kampanii wyborczej i my realizujemy swoje zobowiązania – powiedział szef Gabinetu Prezydenta RP.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Tu jest tylko ideologia. Ma być niedziela dla rodziny, dla Kościoła i koniec – mówił poseł Adam Szłapka (.Nowoczesna). – Przecież tak naprawdę chodzi tylko o ideologizację życia w Polsce. Gdyby chodziło o los pracowników, wprowadzono by wyższe stawki wynagrodzenia za pracę w niedziele – powiedział poseł.

Z tymi zarzutami nie zgadzał się Michał Dworczyk. – Przyjęliśmy i uchwaliliśmy projekt obywatelski. Ustawa zaczyna działać. Jeśli prawo będzie łamane, to inspekcja pracy będzie się temu przyglądać. Cieszę się, że ta ustawa weszła w życie. Jeśli będą nieprawidłowości, będziemy reagować – powiedział szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Jarosław Kalinowski (PSL) nie szczędził słów krytyki pod adresem autorów nowego prawa. – Mamy liczne próby obchodzenia ustawy. Myślę, że realny jest scenariusz węgierski, czyli odejście od niej – powiedział europoseł.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***
Tytuł audycji: Śniadanie w Trójce
Prowadzi: Beata Michniewicz 
Goście: Rafał Grupiński (Platforma Obywatelska), Jarosław Kalinowski (Polskie Stronnictwo Ludowe), Grzegorz Długi (Kukiz'15), Adam Szłapka (.Nowoczesna), Michał Dworczyk (szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów), Adam Kwiatkowski (szef Gabinetu Prezydenta RP)
Data emisji: 10.03.2018 
Godzina emisji: 9.08

ms/kw

Czytaj także

Czy wysokie nagrody dla członków Rady Ministrów były konieczne?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 11:34
Nie milkną echa komentarzy w sprawie nagród przyznanych w 2017 roku członkom Rady Ministrów. Sprawę na antenie radiowej Trójki komentowali przedstawiciele partii zasiadających w Sejmie oraz przedstawiciel kancelarii prezydenta. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier Mateusz Morawiecki w Berlinie. Nowe otwarcie czy spóźniona wizyta?

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2018 10:50
Prezydent Andrzej Duda spotkał się z prezydentem Frankiem-Walterem Steinmeierem w Wilnie, a Mateusz Morawiecki z Angelą Merkel w Berlinie. Rozmowy szefa rządu i głowy państwa komentowali politycy goszcząc w "Śniadaniu w Trójce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Negocjacje ws. budżetu UE. Jakie będą skutki dla Polski?

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2018 11:51
Zapowiadają się trudne negocjacje w sprawie nowego unijnego budżetu po 2020 roku. Wczorajszy nieformalny szczyt w Brukseli potwierdził różnice zdań we Wspólnocie, jeśli chodzi o wysokość wydatków w nowym budżecie. O sprawie dyskutowali goście "Śniadania w Trójce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wyjść z kryzysu w stosunkach polsko-izraelskich? Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2018 11:12
Uchwalona przez polski parlament nowelizacja ustawy o IPN wywołała wiele protestów na arenie międzynarodowej. Ustawa zaczęła obowiązywać 1 marca br. Tego samego dnia doszło w Jerozolimie do pierwszego spotkania polskiego zespołu ds. dialogu prawno-historycznego z jego izraelskim odpowiednikiem. O stosunkach polsko-izraelskich i szansach na wyjście z kryzysu w relacjach międzypaństwowych rozmawiali goście audycji "Śniadanie w Trójce".
rozwiń zwiń