X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Politycy podzieleni ws. obniżki pensji parlamentarzystów. "Do polityki nie powinno się iść dla pieniędzy"

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2018 10:15
Senat poparł w czwartek – bez poprawek – nowelizację ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, która przewiduje obniżenie uposażenia parlamentarzystów o 20 proc. Uposażenie posła i senatora będzie odpowiadało 80 proc. wysokości wynagrodzenia podsekretarza stanu. Sprawę komentowali goście "Śniadania w Trójce".
Audio
  • Politycy o obniżce pensji parlamentarzystów (Śniadanie w Trójce)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów/Flickr/CC BY-NC-ND 2.0

Paweł Soloch (Kancelaria Prezydenta RP) powiedział, że "jest to decyzja podjęta przez parlamentarzystów, podyktowana oceną nastawienia obywateli do tego tematu". – Prezydent podejmie decyzję w najbliższym czasie, ale nic nie wskazuje, że będzie przeciwko ich woli oponować – dodał.

Jarosław Sellin (PiS) zaznaczył, że "jeśli chodzi o wynagradzanie władzy w Polsce, to tą częścią budżetu państwa od dawna rządzą tabloidy". – Opozycja niepotrzebnie w ten populizm weszła. Dowiedzieliśmy się, jaka jest opinia Polaków na temat zarobków i jest to opinia surowa. Rzeczywiście jest tak, że do polityki nie powinno się iść dla pieniędzy. Życie z polityki powinno być godziwe materialne, ale mimo wszystko skromne – dodał.

Andrzej Halicki (PO) stwierdził, że "w tej kwestii prezydent raczej nie zareaguje". – To psucie państwa. Rząd miał problem z wypłacanymi nagrodami, a teraz będą przez to ukarani szeregowi posłowie i senatorowie. Społeczeństwo prędzej czy później to rozliczy – powiedział.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Jarosław Kalinowski (PSL) mówił z kolei, że "klamka nie zapadła i to wizerunkowe działanie prezesa, ratujące wizerunek PiS po sprawie nagród, nie zakończy problemu". – To zjawisko jest wszechobecne i jest to wstyd – stwierdził.

Adam Szłapka (Nowoczesna) uznał, że skoro tak mówi się mo głosie obywateli, to trzeba zróbić "badania, ile powinny wynosić subwencje dla partii politycznych i ile powinien powinni zarabiać prezesi spółek Skarbu Państwa". – "Doicie" to państwo tak, że jest to nie do uwierzenia – powiedział.

Grzegorz Długi (Kukiz’15) stwierdził, że "problem ten pokazuje jak działa nasz system". – Decydują nie posłowie, tylko "wodzowie partyjni", bo nikt nie podnosił ręki za tym rozwiązaniem z własnego przekonania. Skoro to jest kara, to ta kara powinna być dla wszystkich – dodał.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Śniadanie w Trójce
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Paweł Soloch (Kancelaria Prezydenta RP), Grzegorz Długi (Kukiz'15), Adam Szłapka (Nowoczesna), Jarosław Kalinowski (Polskie Stronnictwo Ludowe), Jarosław Sellin (PiS) i Andrzej Halicki (Platforma Obywatelska)
Data emisji: 9.06.2018
Godzina emisji: 9.08

koz/kw