X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy publikacja taśm zaszkodzi Mateuszowi Morawieckiemu i partii rządzącej? Opinie polityków

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2018 10:29
Wiele dyskusji wzbudza publikacja kolejnych nielegalnych nagrań rozmów polskich polityków i biznesmenów. Część polityków i obserwatorów uważa, że treść taśm może zaszkodzić premierowi i obozowi rządzącemu.
Audio
  • Czy publikacja taśm zaszkodzi premierowi? Komentarze polityków (Śniadanie w Trójce)
Mateusz Morawiecki
Mateusz MorawieckiFoto: Alexandros Michailidis/Shutterstock.com

Zdaniem Stanisława Tyszki (Kukiz'15) "Prawo i Sprawiedliwość dostało olbrzymie zaufanie ludzi, bo obiecała skończenie z patologiami III RP". Jak mówi rządząca partia "mogłaby się wymienić kadrami z Platformą Obywatelską". – Nie godzimy się, żeby PiS i Platforma robiły ludziom wodę z mózgu mówiąc, że są inne. Są identyczne – powiedział wicemarszałek sejmu.

Barbara Fedyszak-Radziejowska z Kancelarii Prezydenta stwierdziła, że "nie godzi się na symetrię" w sprawie taśm. Podkreśliła, że "musi polegać na medialnych doniesieniach" w tej sprawie, które sugerują, że premier "był w tym środowisku", ale "nie przyjął propozycji bycia ministrem finansów" w poprzednim rządzie. – Z medialnych doniesień wynika, że odmówił i że wybrał inne środowisko, więc pewnie w tamtym źle się czuł. To wszystko – powiedziała doradczyni prezydenta.

Poseł Platformy Obywatelskiej Andrzej Halicki twierdzi, że premierowi "wyraźnie zależało, żeby być blisko i być w gronie, które było wówczas decydentami". Jego zdaniem publikacja taśm "to element wewnętrznej rozgrywki". – Dni Mateusza Morawieckiego w Prawie i Sprawiedliwości są policzone – ocenił polityk.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Według Jarosława Sellina (Prawo i Sprawiedliwość) "próba ataku na premiera Mateusza Morawieckiego w szczycie kampanii wyborczej przypadkowa nie jest". W jego opinii szef rządu "naraził się" na atak tym, że "okazał się bardzo skutecznym politykiem". – On prowadzi naszą kampanię wyborczą, okazuje się, że elektryzuje i swoją obecnością, i swoim przekazem, tam gdzie się pojawi Polaków. Ma konkretną ofertę dla każdego regionu – stwierdził poseł. Jak stwierdził wątek walk wewnętrznych w partii rządzącej "wydaje się nieprawdopodobny".

Jarosław Kalinowski (Polskie Stronnictwo Ludowe) stwierdził, że "z całą pewnością autorytet premiera Morawieckiego i to w samym środowisku Prawa i Sprawiedliwości został bardzo poważnie nadwyrężony. – W niektórych środowiskach prawicy słychać było wręcz zadowolenie, że pan premier trochę został pociągnięty w dół – powiedział europoseł. Wśród "zadowolonych", powołując się na "różnego rodzaju obserwatorów" polityk wymienił Zbigniewa Ziobrę i Andrzeja Dudę.

Barbara Dolniak z Nowoczesnej, odnosząc się do nagrań, zarzuciła partii rządzącej, że jej postulaty "nie mają nic wspólnego z rzeczywistością". – W wasze obietnice nie należy wierzyć, bo rzeczywistość, ta w kuluarach, w prywatnej rozmowie, wygląda inaczej – zwróciła się do przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości.

Zachęcamy do wysłuchania całego nagrania, w której zaproszeni goście dyskutowali też o kwestii uszczelnienia podatku VAT oraz o obywatelskim projekcie dotyczącym dobrowolności szczepień.

***

Tytuł audycji: Śniadanie w Trójce
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Barbara Fedyszak-Radziejowska (Kancelaria Prezydenta), Jarosław Sellin (PiS)Andrzej Halicki (PO)Jarosław Kalinowski (PSL), Stanisław Tyszka (Kukiz’15)Barbara Dolniak (Nowoczesna)

Data emisji: 6.10.2018
Godzina emisji: 
9.09

msze