X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Debata warszawska. "To nie jest miasto sytych i bogatych"

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2018 11:00
– Ciekawie było poznać wszystkich kandydatów na prezydenta Warszawy, uważnie słuchaliśmy pomysłów, które dotyczą rozwoju Warszawy – mówili goście Trójki, komentując debatę warszawską. Wielu zwróciło uwagę na wątek ubóstwa i różnic społecznych w stolicy.
Audio
  • Debata warszawska, kontrowersje w Łodzi i Lublinie, nominacje do Sądu Najwyższego (Śniadanie w Trójce)
Debata kandydatów na prezydenta stolicy odbyła się w TVP w Warszawie. Wybory samorządowe odbędą się 21 października, a druga tura wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast - 4 listopada.
Debata kandydatów na prezydenta stolicy odbyła się w TVP w Warszawie. Wybory samorządowe odbędą się 21 października, a druga tura wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast - 4 listopada.Foto: PAP/Marcin Obara

Krzysztof Szczerski (Kancelaria Prezydenta) stwierdził, że z debaty zapamiętał, iż w Warszawie są ogromne różnice w jakości życia, podobnie jak w całej Polsce. – To inna twarz Warszawy. Wielu kandydatów mówiło o tym, że w stolicy są takie miejsca, gdzie żyje się bardzo źle. Obraz Warszawy jako miasta wyłącznie sytych i bogatych jest nieprawdziwy – dodał. – Trzeba walczyć ze zróżnicowaniem społecznym w całym mieście – mówił. Jego zdaniem wygra ten, kto nie będzie tylko kandydatem "sytych i bogatych". Stwierdził też, że źle wypadły ataki na Patryka Jakiego, przeprowadzane pod kątem partyjnym. Ocenił, że zapowiedź rezygnacji z członkostwa w Solidarnej Polsce to bardzo dobry ruch Patryka Jakiego.

Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15) ocenił, że z debaty niewiele można było się dowiedzieć, ale dała ona możliwość przyjrzenia się kandydatom. Cieszył go pluralizm i dodał, że niektórym kandydatom udało się umiejętnie ośmieszyć "obietnice nie do zrealizowania" Jakiego i Trzaskowskiego. Stwierdził, że obecna była retoryka antypartyjna, którą, jak dodał, wprowadził do debaty Kukiz'15. Ocenił, że dwóch kandydatów ma olbrzymią przewagę nad innymi. Dodał, że choć Patryk Jaki zapowiadał zrzeczenie się członkostwa w Solidarnej Polsce, to po debacie wsiadł do autobusu partyjnego, a wcześniej, jak zaznaczył Stanisław Tyszka, sugerował on brak pieniędzy, jeśli nie zostanie wybrany kandydat PiS.

Paweł Rabiej (Nowoczesna) cieszył się, że mógł poznać kandydatów na prezydenta Warszawy i słuchał ich pomysłów uważnie. Utwierdził się w przekonaniu, że hasło "Warszawa dla wszystkich" to strzał w dziesiątkę.

Eurodeputowany Jarosław Kalinowski (PSL) zauważył, że do tej pory znano może kilku kandydatów. Teraz zobaczyliśmy 14 osób. – To było bardzo atrakcyjne, choć mówiono, że debata była trochę śmieszna, trochę straszna, to zdarzały się tam poważne wątki – komentował.

Wiceminister kultury Jarosław Sellin (PiS) stwierdził, że Patryk Jaki przedstawia swoją planowaną prezydenturę jako pragmatyczną, nie zaś zideologizowaną. Stwierdził, że jest on gwarantem zmiany, która ma zakończyć patologie. Rafała Trzaskowskiego oskarżył o niezrozumienie błędów popełnianych w Warszawie. Debata ta pokazuje, że na pewno będzie II tura – ocenił polityk.

Marcin Kierwiński (PO) komentował, że to z inicjatywy Rafała Trzaskowskiego odbyła się taka debata, a wcześniej spotkanie wszystkich sztabów. Według niego pozwoliła ona ocenić wiarygodność kandydatów, gest Patryka Jakiego ocenił jako teatralny. Zaznaczył, że kandydat nie wiąże już przyszłości z Solidarną Polską i wsiadanie do autobusu PiS-u było bardzo znaczące.

W programie była również mowa o sporze dot. kandydatki na prezydent Łodzi i o tym, czy nie trzeba poprawić przepisów, które prowokują różne rozwiązania, a także o decyzji sądów w Lublinie i o powołaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę nowych sędziów Sądu Najwyższego.

***

Tytuł audycji: Śniadanie w Trójce
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Krzysztof Szczerski (Kancelaria Prezydenta), Jarosław Sellin (PiS)Marcin Kierwiński (PO)Jarosław Kalinowski (PSL), Stanisław Tyszka (Kukiz'15)Paweł Rabiej (.Nowoczesna)
Data emisji: 13.10.2018
Godzina emisji: 
9.10

agkm/mk

Czytaj także

Debata Warszawska. Zakończyło się starcie kandydatów na prezydenta stolicy

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 22:04
W siedzibie TVP przy ulicy Woronicza w Warszawie zakończyła się debata wszystkich 14 kandydatów na prezydenta stolicy. W ciągu 90 minut pretendenci do fotela prezydenta stolicy odpowiedzieli na sześć pytań. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Patryk Jaki rezygnuje z członkostwa w Solidarnej Polsce

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 22:35
Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki w trakcie debaty telewizyjnej przedstawił pismo dot. własnej rezygnacji z członkostwa w Solidarnej Polsce i przedstawił propozycję rezygnacji z członkostwa w partii Rafałowi Trzaskowskiemu z PO. Chcę zaproponować bezpartyjną prezydenturę - oświadczył. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto wygrał debatę warszawską? Zobacz, jak komentowali ją internauci

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2018 07:59
"Jaki rozbił bank", "chaos, harmider", "Krystyna Krzekotowska wstaje z kolan i wygrywa debatę" - to niektóre komentarze internautów, jakie pojawiły się po debacie warszawskiej, która w piątek odbyła się w siedzibie TVP. 
rozwiń zwiń