X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jakie losy czekają ustawę o Sądzie Najwyższym i reformę sądownictwa? Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2018 10:04
O reformie sądownictwa w Polsce oraz postanowieniu unijnego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu w sprawie zawieszenia ustawy o Sądzie Najwyższym rozmawiali goście audycji "Śniadanie w Trójce". 
Audio
  • Co dalej z ustawą o Sądzie Najwyższym? (Śniadanie w Trójce)
Siedziba Sądu Najwyższego
Siedziba Sądu NajwyższegoFoto: pixabay

Zdaniem Michała Dworczyka rząd jest "na etapie analizowania postanowienia TSUE". – To bardzo dziwne postanowienie, ale żadne z takich postanowień nie rodzi skutków wstecz, w związku z tym wszelkie głosy mówiące, iż z automatu ustawa została unieważniona, można włożyć między bajki. Uwagi polskiej strony w ogóle nie zostały wysłuchane – ocenia polityk PiS.

Odmiennego zdania był Rafał Grupiński. – Wszystkie autorytety prawnicze, nie tylko w Polsce, mówią wyraźnie, że zawieszenie dotychczasowych ustaw i tej o SN oznacza, że powraca stan pierwotny i nikt poza politykami PiS nie wyraża innej opinii. Ważne, jak rząd będzie się tłumaczył 16 listopada przed TSUE, że łamana jest w Polsce konstytucja. Nigdy bym nie przypuszczał, że doczekam takiej przykrej chwili – stwierdził poseł PO.

Z kolei rzecznik Prezydenta RP Błażej Spychalski przyznał, że "z postanowieniem TSUE jest duży kłopot, dlatego, że nie mamy wyroku sądu, tylko postanowienie o zabezpieczeniu i gdybyśmy je dziś wdrożyli, to cofa ono całą ustawę do stanu wyjściowego."

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Według Grzegorza Długiego "za bardzo wszyscy się gorączkujemy tym tematem". – To jest zabezpieczenie wstępne, pierwszy etap. Nie powinniśmy robić gwałtownych działań, trzeba zastopować wszystko co jest. Jednak postanowienie TSUE  nie jest typowe, ono w kilku aspektach idzie dalej – mówił polityk ugrupowania Kukiz'15.

Paweł Rabiej przyznał, że "PiS ma olbrzymią żabę do przełknięcia, która staje się coraz większa". – PiS nie ma pomysłu jak ją skonsumować i przywrócić zdrowy rozsądek reformie sądownictwa – stwierdził polityk Nowoczesnej.

Jarosław Kalinowski powiedział, że "tymczasowe zabezpieczenie mówi jasno o przywróceniu stanu prawnego z dnia wejścia w życie nowelizacji ustawy o SN". – Wszystko wskazuje na to, że jak już będziemy mieli to zabezpieczenie, to wszystko będzie powtórzone. Widać, że strona rządowa ma wielki problem - przyznał poseł PSL.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji, w której również była mowa o wyborach samorządowych.

***

Tytuł audycji: Śniadanie w Trójce
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Jarosław Kalinowski(PSL), Michał Dworczyk (PiS), Rafał Grupiński (PO), Błażej Spychalski (Kancelaria Prezydenta RP), Grzegorz Długi (Kukiz'15), Paweł Rabiej (.Nowoczesna)
Data emisji: 27.10.2018
Godzina emisji: 9:08

dn/gs

Czytaj także

Andrzej Dera: TSUE nie jest od wchodzenia w sprawy wewnętrzne

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 09:38
– My sądzimy bandytów, a sędzia sobie zadaje pytanie i w ten sposób zawiesza postępowanie – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Andrzej Dera o pytaniach prejudycjalnych, które polscy sędziowie kierują do Trybunału Sprawiedliwości UE. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Tyszka: to konsekwencja bubli prawnych uchwalonych przez PiS

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2018 09:18
Jak opadnie kurz po wyborach i obchodach Święta Niepodległości, PiS wycofa się z tych kwestii wieku emerytalnego - powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Stanisław Tyszka o prowadzonej przez rządzące ugrupowanie refomie Sądu Najwyższego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Dworczyk: stanowisko TSUE było z góry przygotowane

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 09:05
– Tryb i tempo działania Trybunału Sprawiedliwości UE wskazuje na to, że komuś bardzo zależało, by ich stanowisko pojawiło się przed wyobrami w Polsce – powiedział na antenie Trójki Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera.
rozwiń zwiń