X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Komentarze polityków w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2018 10:10
O obchodach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, biało-czerwonym marszu oraz o wnioskach po wyborach samorządowych rozmawiali goście audycji "Śniadanie w Trójce". 
Audio
  • Obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Komentarze polityków (Śniadanie w Trójce)
8. Białostocki Marsz Niepodległości przeszedł ulicami miasta w przeddzień Święta Niepodległości
8. Białostocki Marsz Niepodległości przeszedł ulicami miasta w przeddzień Święta NiepodległościFoto: PAP/Artur Reszko

Zdaniem Grzegorza Długiego "jest wiele elementów, które świadczą o tym, że będzie bardzo uroczyście". – Będzie chociażby otwarcie muzeum polskiej cywilizacji, które będzie czciło odradzanie się Polski po upadkach, ogólnopolski bieg sztafetowy, gdzie przekazywana pałeczka zawiera chociażby kopie depesz Piłsudskiego z 1918 roku – mówił poseł Kukiz'15.

Z kolei Krzysztof Szczerski przyznał "jestem poruszony tym, że mam takie szczęście, iż wspólnie z państwem mogę obchodzić 100-lecie polskiej niepodległości". – Część odpowiedzialności za Polskę jest na naszych ramionach. Jutro obchodzimy setne urodziny naszej mamy i cieszmy się z tego, bądźmy na tych urodzinach razem. To powinno nas połączyć – mówił gość audycji.

Odmiennego zdania był Andrzej Halicki. – Mamy wielkie święto 100. rocznicy niepodległości, a rząd nie jest w stanie przygotować nawet zaproszeń. Święto oddano ekstremistom, radykałom, faszystom. To dowodzi, że rząd się do niczego się nie nadaje. Nie można w ten sposób upokarzać Polaków – stwierdził polityk PO.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Podobnie sytuację ocenił Marek Sowa. –Zgadzam się z posłem Halickim, że narodowe obchody za bardzo nie wyszły. Ten program okazał się jedną wielką farsą. Nie dziwie się, że jest 3,5 tysiąca inicjatyw lokalnych, bo to one ratują te obchody – powiedział poseł Nowoczesnej.

Jarosław Sellin mówił z kolei, że "dziś wielki koncert na stadionie narodowym, gdzie wystąpi 250 artystów, jutro w ponad 700 miejscach w całej Polsce Polacy wyjdą i zaśpiewają cztery zwrotki hymnu". - Proponuję zrezygnować z wmawiania Polakom i światu, że są tu faszyści, bo to margines marginesu. Polacy chcą przeżywać swój patriotyzm z biało-czerwoną flagą – mówił poseł PiS.

– Jako ludowcy będziemy u źródeł, gdzie wszystko się zaczęło. To z wiejskiej chaty do podejmowania najważniejszych decyzji ruszył Wincenty Witos. Gdyby nie on i polscy chłopi to trudno byłoby utrzymać tę państwowość. Chciałbym jednak, żeby nasze obchody nie były bezrefleksyjne, bo działy się również rzeczy złe – mówił Jarosław Kalinowski z PSL.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Śniadanie w Trójce
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Krzysztof Szczerski (Kancelaria Prezydenta),  Jarosław Sellin (Prawo i Sprawiedliwość),  Andrzej Halicki (Platforma Obywatelska), Marek Sowa (.Nowoczesna), Grzegorz Długi (Kukiz ‘15), Jarosław Kalinowski (Polskie Stronnictwo Ludowe)
Data emisji: 10.11.2018
Godzina emisji: 9:09

dn/gs

Czytaj także

Lwow 1918. Konflikt, który wyprzedził niepodległość

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2018 22:00
Jak wyglądał ten konflikt z punktu widzenia Polaków, a jak z punktu widzenia Ukraińców? Jakie miejsce w pamięci zbiorowej obu narodów zajmują walki o Lwow sto lat temu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

W roli głównej – Józef Piłsudski

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 22:00
"Niepodległość" – kolejny po "Powstaniu Warszawskim" polski film non-fiction, który powstał w oparciu o archiwalne materiały. Jego premiera odbędzie się 12 listopada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cud listopadowy

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 22:00
Rozmowa o niebywałym zbiegu okoliczności geopolitycznych, ale także wielu innych, które pozwoliły nam odzyskać niepodległość.
rozwiń zwiń