X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowoczesna w Koalicji Europejskiej. Jak będą wyglądały sojusze w wyborach do europarlamentu? Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 10:51
Nowoczesna dołączyła do Koalicji Europejskiej – taką decyzję jednomyślnie podjął w piątek zarząd partii. W radiowej Trójce wyborcze projekty komentowali politycy: Paulina Hennig-Kloska (Nowoczesna), Marek Sawicki (PSL), Jarosław Sellin (PiS), Andrzej Halicki (PO), Błażej Spychalski (Kancelaria Prezydenta), Stanisław Tyszka (Kukiz'15).
Audio
  • Politycy o projekcie Koalicji Europejskiej i nadchodzących wyborach do europarlamentu (Śniadanie w Trójce)
Koalicja Europejska
Koalicja EuropejskaFoto: twitter/EwaKopacz

– Wielki projekt Koalicji Europejskiej nie będzie trwały, ponieważ frakcje wewnątrz nie są ze sobą ściśle związane programowo. Dla celów polityki europejskiej można jednak wspólne cele znaleźć – powiedział Marek Sawicki. Poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego stwierdził, że słabnące Prawo i Sprawiedliwość, a także niezbyt mocno wzmacniająca się Platforma Obywatelska zostawiają do zagospodarowania przestrzeń w środku sceny politycznej. – Politycy widzą, że duopol PO-PiS się wyczerpuje i trzeba zaproponować wyborcom centrum nowe rozwiązania – dodał.

Czytaj więcej
Lubnauer 1200 pap.jpg
Nowoczesna dołączyła do Koalicji Europejskiej. Katarzyna Lubnauer: mamy szansę zwyciężyć

Paulina Hennig-Kloska oceniła, iż politycy Nowoczesnej już ponad rok temu alarmowali, że do wygrania nadchodzących wyborów potrzebna jest szeroka koalicja. – Druga strona już dawno temu się zjednoczyła, a Prawo i Sprawiedliwość skonsumowało w tym czasie wiele partii – podkreśliła posłanka Nowoczesnej. Zaznaczyła również, że oczekuje partnerskiej współpracy wewnątrz Koalicji Europejskiej.

– Spoczywa na nas duża odpowiedzialność za dalsze losy kraju. Nie ma trzeciej drogi, albo Polska będzie silnym europejskim krajem, albo będzie na marginesie Unii Europejskiej. Cel należy zrealizować jednak silnym sojuszem – stwierdził Andrzej Halicki. Polityk PO ocenił, że wspólny blok opozycyjny bardzo dobrze formuje Grzegorz Schetyna. – Nasz projekt na ten moment jest jeszcze szerszy niż Koalicja Obywatelska, która wygrała wybory samorządowe – zauważył poseł.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Stanisław Tyszka podkreślił, że Kukiz'15 skupia się na programowej pracy na rzecz obywateli. – Zbudowaliśmy zalążki poważnego sojuszu europejskiego z Luigim Di Maio, wicepremierem Włoch z Ruchu Pięciu Gwiazd. Chodzi nam o zakończenie dominacji Francji i Niemiec – powiedział wicemarszałek Sejmu. Dodał, że "Kukiz'15 nie zgadza się na państwa i obywateli drugiej kategorii". – Nie może być tak, że polski rolnik ma niższe dotacje, a gorszej jakości produkty są wysyłane na rynki wschodnie – podkreślił polityk.

Czytaj więcej
pap nowoczesna koalicja 1200.jpg
Nowoczesna w Koalicji Europejskiej. Publicysta: polityczne lejce PO ściągnęły resztki

– Mocne listy Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego wskazują na dużą powagę nadchodzącej elekcji. Mogą być to najważniejsze wybory od 1989 roku – stwierdził Jarosław Sellin. Polityk ocenił, że pod szyldem Koalicji Europejskiej skrywają się ludzie PZRP. – Koalicja strachu chce zebrać wszystkich, tylko nie wiadomo w imię czego. Co łączy postkomunistów z dawnymi liderami Niezależnego Zrzeszenia Studentów? – pytał wiceminister kultury.

Błażej Spychalski zauważył, że prezydent nie będzie angażował się w kampanię wyborczą do europarlamentu. – Głowa państwa będzie prosiła o merytoryczną, dobrą dyskusje. Kampania powinna skupiać się przede wszystkim na zagadnieniach europejskich – powiedział rzecznik prezydenta. Dodał, że ma nadzieje, iż w kampanii nie będzie brutalnych ataków, które nie mają nic wspólnego z rzetelną polityką.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej audycji, w której politycy poruszyli także temat stosunków polsko-izraelskich.

***

Tytuł audycji: Śniadanie w Trójce
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Andrzej Halicki (Platforma Obywatelska), Jarosław Sellin (Prawo i Sprawiedliwość), Błażej Spychalski (Kancelaria Prezydenta RP), Marek Sawicki (Polskie Stronnictwo Ludowe), Stanisław Tyszka (Kukiz'15), Paulina Hennig-Kloska (Nowoczesna)
Data emisji: 23.02.2019
Godzina emisji: 9.08

jp/gs

Czytaj także

Szef PO: nie ma czegoś takiego jak Ruch 4 Czerwca. Donald Tusk wspiera Koalicję Europejską

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 09:08
– Donald Tusk bardzo wyraźnie powiedział, że wspiera to, co robimy, czyli poszerzanie Koalicji Europejskiej. Ale nie ma czegoś takiego jak Ruch 4 Czerwca. To będzie dzień integrującego się samorządu i może mieć konsekwencje w wyborach parlamentarnych – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posłanka PO: PSL powinno przystąpić do Koalicji Obywatelskiej

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 08:47
- Władysław Kosiniak-Kamysz jest bardzo racjonalnym politykiem, a PSL racjonalną partią. Przystąpienie do Koalicji Europejskiej opłaci się demokratycznej Polsce, demokratyczna Polska tego oczekuje - mówiła w Polskim Radiu 24 posłanka PO Izabela Leszczyna. 
rozwiń zwiń