Konwencja PiS w Rzeszowie. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2019 10:13
Konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości w Jasionce pod Rzeszowem będzie pierwszym z 13 takich spotkań. Powiedział o tym w "Śniadaniu w Trójce" deputowany PiS do Parlamentu Europejskiego, Ryszard Czarnecki. Polityk wyjaśnił, że konwencji będzie 13, gdyż w wyborach do europarlamentu jest 13 okręgów.
Audio
  • Politycy o sobotniej konwencji PiS w Rzeszowie (Śniadanie w Trójce)
Prezes PiS Jarosław Kaczyński
Prezes PiS Jarosław KaczyńskiFoto: PAP/Radosław Pietruszka

W Jasionce pod Rzeszowem w południe rozpocznie się pierwsza przed wyborami do Parlamentu Europejskiego regionalna konwencja wyborcza partii rządzącej. Podczas konwencji zostaną zaprezentowani politycy, którzy wystartują w okręgu podkarpackim z list Prawa I Sprawiedliwości w wyborach. Mają być też omówione propozycje rozwiązań dla regionu. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów w trzynastu okręgach wyborczych.

Ryszard Czarnecki: musi być napięcie i oczekiwanie

– Będzie to pierwsza z trzynastu konwencji regionalnych pod kątem wyborów europejskich Prawa i Sprawiedliwości. Trzynaście, ponieważ jest trzynaście okręgów w tych wyborach. Wystąpi na niej prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, a także będą zaprezentowani liderzy list poszczególnych okręgów. Co będzie treścią merytoryczną? Musi być napięcie, musi być oczekiwanie czegoś ważnego i ja to dzisiaj gwarantuję – mówił w "Śniadaniu w Trójce" Ryszard Czarnecki. – Jeśli chodzi o jakieś nasze nowe propozycje, to ja powiem w ten sposób: milczenie jest złotem, a mowa jest srebrem – dodał deputowany PiS do Parlamentu Europejskiego, dopytywany o szczegóły sobotniej konwencji w Jasionce.

Grzegorz Długi: liczę, że rząd będzie rozmawiał

– Każdy ma prawo podnosić swoje postulaty. To jest jedna z podstawowych zasad demokracji. Wiele dziedzin naszego życia jest totalnie zaniedbanych finansowo. Dam przykład: pracownicy sądów. Rząd obiecuje, że będzie rozmawiał, liczę na to, że będzie rozmawiał z dobrą wolą – mówił Grzegorz Długi.

– W sytuacji, gdy postanowiliśmy wzmocnić nasze budżety domowe, po przez zabranie większej ilości pieniędzy niż damy z powrotem, bo do tego sprowadzają się niektóre programy, to należy się spodziewać, że nasz deficyt budżetowy będzie rósł, ale być może nie ma innego wyjścia. Bo jeżeli rozpoczęliśmy pewien proces, to jest efekt kuli śniegowej – dodał poseł Kukiz'15.

Jarosław Kalinowski: prezes PiS przedstawił swoją "piątkę"

– Nawet w bardzo bogatych państwach nigdy nie ma sytuacji, że budżecie wystarczy pieniędzy na realizację wszystkich potrzeb podnoszonych przez różne środowiska. W Polsce też mamy taką sytuację. Jarosław Kaczyński przedstawił swoją "piątkę" ale sam nie ukrywa, że jest to działanie stricte wyborcze – ocenił z kolei polityk ludowców Jarosław Kalinowski.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

W "Śniadaniu w Trójce" goście rozmawiali też między innymi o zwiększeniu obecności wojsk amerykańskich w Polsce.

Soloch: w przyszłym tygodniu w Warszawie spotkanie przedstawicieli Pentagonu z MON

– Po jesiennej wizycie prezydenta one nabrały naprawdę dużego przyspieszenia, gdyż o tym się mówił od dłuższego czasu. W połowie tego tygodnia przyjedzie wiceminister z Pentagonu. Będzie rozmawiał z kierownictwem naszego MON-u. Przy tych rozmowach będą też obecni przedstawiciele pana prezydenta. Poczekajmy na rezultaty. W naszym przekonaniu sprawy idą w dobrym kierunku – podkreślił Paweł Soloch.

Szef BBN pod koniec lutego był na rozmowach w Pentagonie, Białym Domu i Departamencie Stanu. Mówił wówczas, że zwiększanie obecności amerykańskich wojsk w Polsce będzie odbywać się stopniowo i nie należy się spodziewać jednorazowej decyzji w tej sprawie.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Śniadanie w Trójce
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Paweł Soloch (Kancelaria Prezydenta), Ryszard Czarnecki (Prawo i Sprawiedliwość), Jan Grabiec (Platforma Obywatelska), Grzegorz Długi (Kukiz'15), Michał Wójcik (Solidarna Polska), Jarosław Kalinowski (Polskie Stronnictwo Ludowe)
Data emisji: 9.03.2019
Godzina emisji: 9.08

mg/kw