X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Umowa brexitowa znów odrzucona, będzie nadzwyczajny szczyt UE. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 10:35
Umowa brexitowa po raz trzeci została odrzucona w parlamencie brytyjskim, co oznacza, że data wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii została przesunięta na 12 kwietnia. Dwa dni wcześniej odbędzie się nadzwyczajny szczyt, który zwołał szef Rady Europejskiej Donald Tusk w reakcji na decyzję brytyjskich posłów. O sprawie mówili goście "Śniadania w Trójce".
Audio
Izba Gmin po raz kolejny odrzuciła umowę ws. brexitu
Izba Gmin po raz kolejny odrzuciła umowę ws. brexituFoto: PAP/EPA/MARK DUFFY / UK PARLIAMENT / HANDOUT

Ryszard Czarnecki (PiS) uważa, że twardy brexit jest bardzo nieopłacalny dla obydwu stron – zarówno dla Wielkiej Brytanii, jak i państw Unii Europejskiej. – Wydaje się, że najlepszy, zdroworozsądkowy scenariusz to przedłużenie negocjacji. To jednak potrwa, póki  co nie można nic wykluczyć – podkreślił.

Grzegorz Długi (Kukiz'15) jest zdania, że twardy brexit jest niekorzystny dla UE, a w szczególności dla Polski. Jak mówił, należy dbać o to, aby wewnętrzne napięcia brytyjskie nie powodowały szkód dla naszego kraju.

Adam Bielan (Porozumienie) powiedział, że już sam brexit jest niekorzystny dla Polski, gdyż tracimy bardzo ważnego sojusznika wewnątrz UE. – Natomiast twardy brexit jest już czymś w ogóle dramatycznym dla nas, dla naszej gospodarki, a przede wszystkim dla ponad miliona Polaków, którzy żyją na Wyspach – tłumaczył.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Andrzej Halicki (PO) stwierdził, że "Brytyjczycy wiedzą dziś w jak fatalnej sytuacji się znaleźli, poprzez dezinformację". – Sama Theresa May utraciła wiarygodność w tym procesie. Panuje chaos, teraz już nie ma miejsca na kompromis – zaznaczył.

Barbara Dolniak (Nowoczesna) mówiła, że Wielka Brytania płaci ogromną cenę. W jej opinii sytuacja jest bardzo poważna. – Wielkiej Brytanii może grozić kryzys, chaos gospodarczy. Jej wyjście z UE dla każdego jest niekorzystne – dodała.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Śniadanie w Trójce
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Ryszard Czarnecki (Prawo i Sprawiedliwość), Andrzej Halicki (Platforma Obywatelska), Adam Bielan (Porozumienie), Barbara Dolniak (.Nowoczesna) i Grzegorz Długi (Kukiz'15)
Data emisji: 30.03.2019
Godzina emisji: 9.08

mr/ml

Czytaj także

Brexit. Miłosz Manasterski: mamy szekspirowski dramat

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 19:43
– Wydaje mi się, że sytuacja wymyka się spod kontroli – powiedział Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej. – Wciąż nikt nie wie, jak to wszystko się skończy – dodał Radosław Gruca z "Faktu". – Brytyjczycy już w latach 90. określali Unię Europejską jako niemiecką – zaznaczył Piotr Grzybowski z Radia Warszawa.
rozwiń zwiń