X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przedwyborcza układanka na finiszu. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2019 11:03
PO wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych jako Koalicja Obywatelska. PSL zapowiedziało samodzielny start pod szyldem "PSL – Koalicja Polska". Liderzy SLD, Wiosny i Lewicy Razem potwierdzili zamiar budowy bloku "Lewica". Wciąż nie jest jasne, co zrobi Kukiz'15. Goście Trójki rozmawiali m.in. na temat możliwych politycznych konfiguracji.
Audio
  • Polityczne podsumowanie mijającego tygodnia. Dyskusja m.in. na temat tworzenia koalicji wyborczych (Śniadanie w Trójce)
Forum programowe Koalicji Obywatelskiej w Warszawie
Forum programowe Koalicji Obywatelskiej w WarszawieFoto: PAP/Rafał Guz

Joachim Brudziński (Prawo i Sprawiedliwość) stwierdził, że te wybory można wygrać poprzez wiarygodność i ciężką pracę, a do wyborców należy podchodzić z pokorą. – Chcemy wsłuchiwać się w głosy Polaków, a nie uczestniczyć w tym, tak naprawdę śmiesznym spektaklu łączenia się przez podział, pączkowania, odkrywania nagle w sobie konserwatywnych wartości po długiej współpracy z lewicą – powiedział. Podkreślił, że PiS jest otwarty na kwestie programowe. – Już dzisiaj rozjeżdżamy się po Polsce, w całym kraju będą odbywały się spotkania. To jest dla nas istotne – powiedział Joachim Brudziński. Zaznaczył, że PiS nie zamierza szukać satysfakcji z faktu, że "projekt KO rozsypuje się jak domek z kart".

Michał Wójcik (Solidarna Polska) zwrócił uwagę, że na kilkanaście tygodni przed wyborami opozycja zaczyna dopiero "tworzyć jakieś bloki, listy, przygotowywać program". – Nie wiadomo, kto będzie liderem, kto z kim – stwierdził. – Na naszych oczach w ostatnich kilku dniach dokonała się autodestrukcja opozycji. Będzie jeszcze szukanie odpowiedzialnego za to, że nie doszło do porozumienia ugrupowań, będą się podgryzali, wyciągali rzeczy zakulisowe – powiedział gość Trójki. Jak dodał, Zjednoczona Prawica jest w zupełnie innym miejscu. – U nas program wykuwa się od dawna, przedstawimy punkty do realizacji na kolejne kilka lat – podkreślił.

Marcin Kierwiński (Platforma Obywatelska) podkreślił z kolei, że "nie ma już czasu na analizowanie. – Należy ruszać z kampanią wyborczą, proponujemy nową formułę na polskiej scenie politycznej: bardzo otwartą, szeroką Koalicję Obywatelską, zwróconą w kierunku społeczników, liderów opinii publicznej, ludzi wyrazistych w swoich środowiskach – podkreślił. Dodał, że "każda osoba, dla której ważne są takie ideały jak kwestia obrony demokracji, szacunku wobec prawa, walki o czyste powietrze, reformy służby zdrowia, znajdzie miejsce na listach KO". – I to jest nowe podejście do polityki, do tworzenia koalicji wyborczych – ocenił poseł PO.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Grzegorz Długi (Kukiz'15) powiedział, że jego ugrupowanie przygotowuje się do samodzielnego startu, ale rozmawia z różnymi środowiskami. – Być może uda się wypracować formułę, która pozwoli na pewne wzmocnienie – powiedział. Zwrócił uwagę, że "wszyscy chcieliby, żeby Kukiz'15 był w PiS-ie, ale nigdy w nim nie będzie". – Nie dajmy się ponieść, mamy dużo czasu, wybory nawet jeszcze nie są zarządzone. Datą graniczną jest przedstawienie list wyborczych, a do tego mamy jeszcze trochę czasu. Proszę pozwolić spokojnie nam rozmawiać – stwierdził.

Piotr Zgorzelski (Polskie Stronnictwo Ludowe) także stwierdził, że "poganianie niczemu nie służy". – Ważniejsze z punktu widzenia kampanii jest to, kiedy zostanie ona ogłoszona – powiedział. Zwrócił uwagę, że "jednoznacznie postawiona decyzja PSL (o tym, żeby nie startować z KO - red.) uporządkowała scenę polityczną po stronie opozycji. Odnosząc się do współpracy PSL z Kukiz'15 powiedział, że rozmowy są prowadzone, ale "z tym największy jest ambaras, żeby dwoje chciało naraz". – Postaramy się, żeby tych dwoje chciało naraz – podkreślił.

Paweł Mucha (szef Kancelarii Prezydenta RP) powiedział, że cała debata wokół tworzenia koalicji i układania list wyborczych nie jest najważniejsza. Podkreślił, że dyskusja przed wyborami powinna być merytoryczna i wokół tych problemów, które dotyczą zwykłych obywateli. – Jestem przekonany, że rozsądek Polaków przy urnach zdecyduje o mądrym wyborze na jesieni – powiedział. Jak dodał, wierzy, że frekwencja wyborcza będzie rekordowa.

Goście "Śniadanie w Trójce" rozmawiali też m.in. o ustawie wprowadzającej 500+ dla osób niepełnosprawnych, wyborze Ursuli von der Leyen na przewodniczącą Komisji Europejskiej oraz braku poparcia dla Beaty Szydło na stanowisko szefowej komisji zatrudnienia w PE.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Audycja: Śniadanie w Trójce
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście:
 Paweł Mucha (Kancelaria Prezydenta RP), Joachim Brudziński (PiS)Marcin Kierwiński (PO)Piotr Zgorzelski (PSL), Michał Wójcik (Solidarna Polska), Grzegorz Długi (Kukiz'15).
Data emisji: 20.07.2019
Godzina emisji:
 9.05

paw/mk

Czytaj także

W. Kosiniak-Kamysz: nie prowadzimy rozmów odnośnie kształtu list opozycji

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 08:32
– Tylko koalicja PO-PSL jest w stanie odsunąć PiS od władzy, ale PO wybrała program centroliberalny i rozumiem, że tam tworzy swoją formację. PSL natomiast wybrał swoją drogę – powiedział w "Salonie Politycznym Trójki" Władysław Kosiniak-Kamysz, przewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W. Czarzasty: Grzegorz Schetyna przestał wierzyć w zwycięstwo

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2019 07:55
- Mieliśmy świetną ekipę, świetny team. Zrezygnowanie z tego to absolutna abdykacja z pozycji lidera opozycji - powiedział na antenie Jedynki przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty. Jego ugrupowanie nie wystartuje w wyborach wraz z PO Grzegorza Schetyny.
rozwiń zwiń