"Polacy wiedzą, czego mogą się spodziewać". Radosław Fogiel o prezydenturze Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2020 10:00
– Prezydent Andrzej Duda zarysował podczas swojego orędzia, jak będzie wyglądać jego prezydentura i Polacy wiedzą, czego mogą się spodziewać – podkreślał w programie 3 Polskiego Radia Radosław Fogiel z Prawa i Sprawiedliwości.
Andrzej Duda
Andrzej DudaFoto: PAP/Radek Pietruszka

Posłuchaj
51:43 [ PR3]PR3 (mp3) 2020_08_08 09_07_07_for_media.mp3 Politycy o drugiej kadencji Andrzeja Dudy (Śniadanie w Trójce)

 

Zaproszeni politycy mówili o tym, czego się spodziewają po prezydenturze Andrzeja Dudy. Zdaniem Radosława Fogla, prezydent wyraźnie o tym mówił w wygłoszonym 6 lipca orędziu.

krzysztof-wołodźko 1200.jpg
"Prezydent zapowiedział obronę polityki społecznej". Wołodźko o drugiej kadencji Andrzeja Dudy

Zapowiedział to, o czym mówił w swojej kampanii, że będzie chciał skupić się na sprawach rodzin, ochrony zdrowia, na sprawach bezpieczeństwa, gospodarczych, rozwojowych i inwestycji, które będą wspierać rozwój.

– Pan prezydent zaproponował w orędziu plan działania podczas Zgromadzenia Narodowego. Te propozycje, to przede wszystkim sprawy związane z rozwojem, zwłaszcza teraz w okresie pandemii. Mówił również o sprawach bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego, ale i międzynarodowe, również w odniesieniu regionalnym. Mam nadzieję, że te propozycje uda się zrealizować – mówił Paweł Sałek, doradca prezydenta.

Radosław Fogiel podkreślił, że to są bardzo dobre kierunki i rząd będzie w tym prezydenta wspierać.

"Obecna kadencja prezydenta nie będzie różnić się od poprzedniej"

Zdaniem Marcina Kierwińskiego, sekretarza generalnego PO, obecna kadencja prezydenta Dudy nie będzie się różnić od poprzedniej, a tego by oczekiwał.

Czytaj również:

– Pięć lat temu prezydent Duda mówił o tym, jak będzie niezłomnie chciał łączyć Polaków, niezłomnie strzec prawa i konstytucji – mówił polityk PO.

Według Marcina Kierwińskiego nie było w tym prawdy. Dodał, że niezależnie od tego, co pan prezydent powiedział w swoim orędziu, to on w to nie wierzy.

"Mamy prezydenta eurosceptycznego"

Wicemarszałek Piotr Zgorzelski z Koalicji Polskiej podkreślał, że to, co zapamiętał z orędzia prezydenta, to to, że mamy prezydenta eurosceptycznego.

DudaSejm.jpg
Prof. Kucharczyk: prezydent Andrzej Duda nawiązuje do tradycji Konstytucji 3 maja

Piotr Zgorzelski wyjaśniał, że zabrakło mu ze strony prezydenta dobrego słowa o wspólnocie, która według polityków Koalicji Polskiej jest strefą bezpieczeństwa i rozwoju od wielu lat.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Według polityka, ostatnie 5 lat prezydentury Andrzeja Dudy było ekspozyturą polityki zagranicznej Stanów Zjednoczonych.

"Andrzej Duda wyrażał niechęć do osób LGBT"

W ocenie Anny Marii Żukowskiej, prezydent w całej swojej kampanii wyrażał niechęć do osób LGBT. Rzeczniczka Lewicy wyraziła nadzieję, że Andrzej Duda zmieni swoje nastawienie w tej kadencji.

Goście programu 3 Polskiego Radia zwracali też uwagę, że nie wszyscy ważni politycy przybyli na uroczystość zaprzysiężenia prezydenta.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Śniadanie w Trójce
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Paweł Sałek (Kancelaria Prezydenta), Radosław Fogiel (PiS), Marcin Kierwiński (PO-KO), Piotr Zgorzelski (PSL-KP), Anna Maria Żukowska (Razem/Lewica)
Data emisji: 8.08.2020
Godzina emisji: 9.07

kad/ml

Czytaj także

Anna Sarzyńska: Andrzej Duda jest politykiem koncyliacyjnym, nie dąży do konfrontacji

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 19:00
- Andrzej Duda jest politykiem dosyć koncyliacyjnym, nie dąży do jakichś ostrych konfrontacji. Końcówka kampanii wyborczej była ostra, ale była wbrew naturalnemu zachowaniu prezydenta - wbrew temu, co pokazał przez 5 lat kadencji - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Sarzyńska z TVP. Gościem audycji był także Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej". 
rozwiń zwiń