Szczerski o wyborze RPO: Polacy chcą wzniesienia się ponad okopy partyjne

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2021 10:06
– Mało kto dokonuje oceny merytorycznej kandydatów na RPO. Pokażmy Polakom, że jesteśmy w stanie oceniać na podstawie kompetencji, a nie barw partyjnych – powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia Krzysztof Szczerski. 
Beata Michniewicz i jej goście: Piotr Zgorzelski (PSL), Krzysztof Szczerski (Kancelaria Prezydenta), Andrzej Halicki (PO), Radosław Fogiel (PiS)
Beata Michniewicz i jej goście: Piotr Zgorzelski (PSL), Krzysztof Szczerski (Kancelaria Prezydenta), Andrzej Halicki (PO), Radosław Fogiel (PiS)Foto: Polskie Radio

Do 19 marca będzie można zgłaszać kandydatów lub kandydatki na stanowisko RPO. PiS chce wystawić Bartłomieja Wróblewskiego, jednego ze współautorów wniosku do TK ws. aborcji. Do wystawienia kandydata szykuje się też opozycja.

Bartłomiej Biskup 1200.jpg
"Misja, która nie powinna być związana z polityką". Politolog o zadaniach Rzecznika Praw Obywatelskich

Krzysztof Szczerski przyznał, że "Polacy oczekują wzniesienia się ponad okopy partyjne". – Mało kto dokonuje oceny merytorycznej, pokażmy Polakom, że jesteśmy w stanie oceniać na podstawie kompetencji, a nie barw partyjnych - ocenił prezydencki minister.

Posłuchaj
48:05 _PR3_AAC 2021_03_13-09-08-10.mp3 Krzysztof Szczerski o wyborze RPO: Polacy chcą wzniesienia się ponad okopy partyjne (Śniadanie w Trójce)

 

Andrzej Halicki z PO powiedział, że wierzy w to, iż "będzie dobra i wspólna kandydatura opozycji na RPO". – Taka kandydatura, która pozyska głosy tych, którzy mają dość prowokowania i wyłaniania antyrzecznika – mówił europoseł.

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel przypomniał, że "kandydat PiS zostanie przedstawiony do 19 marca". – Obecnie nie mamy wybranego kandydata. Bartłomiej Wróblewski jest w tym gronie – dodał.

Piotr Zgorzelski z PSL przyznał z kolei, że w "Koalicji Polskiej zapadła decyzja, że nie będziemy popierali czynnego polityka PiS (Bartłomiej Wróblewski)". – Partia rządząca chce zawłaszczyć kolejną przestrzeń publiczną – mówił.

Śniadanie w Trójce | 13.03.2021/Polskie Radio

***

Audycja: "Śniadanie w Trójce"
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Andrzej Halicki (PO), Piotr Zgorzelski (PSL), Krzysztof Szczerski (Kancelaria Prezydenta), Radosław Fogiel (PiS)
Data emisji: 13.03.2021
Godzina emisji: 09.08

dn/kr

Czytaj także

"Śniadanie w Trójce". Fogiel: rząd sonduje rynek szczepionek

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2021 09:30
– Warto sytuację badać, warto sondować rynek, żebyśmy – w sytuacji, kiedy okaże się, że np. chińska szczepionka jest skuteczna i dopuszczona do obrotu – wiedzieli, na czym stoimy i jakie są możliwości – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS. Gośćmi "Śniadania w Trójce" byli również: Marcelina Zawisza (Lewica), Marcin Kierwiński (PO) i Paweł Szrot (Kancelaria Prezydenta).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spór o unijny fundusz odbudowy. Kaleta: jesteśmy konsekwentni

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 09:10
– Rozumiemy, że doszło do zmiany stanowiska u największego koalicjanta. Ubolewamy nad tym, ale przyjmujemy to do wiadomości – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości, poseł Solidarnej Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pojawią się u nas już w kwietniu". Wiceminister zdrowia o szczepionkach firmy Johnson&Johnson

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 09:47
Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia, potwierdził w "Salonie politycznym Trójki" możliwość dostaw szczepionki przeciw COVID-19 firmy Johnson&Johnson już w kwietniu. Dodał, że bezpieczeństwo wszystkich szczepionek jest kontrolowane. – Zysk, jaki uzyskujemy z przyjęcia szczepionki, jest nieporównywalnie większy niż ewentualne tzw. objawy poszczepienne – powiedział wiceszef MZ.
rozwiń zwiń