Jarosław Sellin: Polacy dobrze oceniają polski system szczepień

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 10:40
– Dochodzimy do etapu, w którym szczepionek zaczyna być więcej niż chętnych – wskazywał w Programie 3 Polskiego Radia Jarosław Sellin (PiS). Gośćmi "Śniadania w Trójce" byli także Marcin Kierwiński (PO), Marek Sawicki (PSL) oraz prof. Andrzej Zybertowicz (Kancelaria Prezydenta).

Prawie 2,5 mln Polaków jest w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19. Są to osoby, które otrzymały obie dawki szczepionki lub przyjęły jednodawkowy preparat Johnson & Johnson. Od soboty na szczepienia mogą zapisywać się osoby z rocznika 1973.

Pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk poinformował na Twitterze, że w Polsce w sumie wykonane zostało ponad 10 mln szczepień przeciw COVID-19. Podkreślił, że Narodowy Program Szczepień przyspiesza i zachęcił wszystkich do rejestracji.

Jarosław Sellin wskazywał w radiowej Trójce, że dochodzimy do sytuacji, w której mamy więcej szczepionek niż chętnych na szczepienie. – Stąd te poluzowania i pełny dostęp do szczepień dla wszystkich pełnoletnich obywateli po 9 maja – powiedział. – Większość Polaków dobrze ocenia zorganizowany system szczepień w Polsce – dodał polityk PiS.

pap szczepienie polska 1200.jpg
Koronawirus w Polsce. Niemal 2,5 mln w pełni zaszczepionych, zapisy dla kolejnego rocznika

"Jak przekonać niezdecydowanych Polaków?"

Goście Beaty Michniewicz opowiedzieli słuchaczom Trójki, jak wyglądają ich doświadczenia z systemem szczepień. – Dokładnie 24 godziny temu otrzymałem pierwszą dawkę szczepionki. Jestem w świetnej formie, nic złego się nie dzieje. Trafiłem na Pfizera, drugą dawkę otrzymam 28 maja – powiedział Jarosław Sellin.

Posłuchaj
50:29 2021_04_24 09_07_20_PR3_Sniadanie_w_Trojce_for_media.mp3 Jarosław Sellin: Polacy dobrze oceniają polski system szczepień (Śniadanie w Trójce)

 

Prof. Andrzej Zybertowicz przyznał, że również jest po pierwszej dawce szczepionki. – Pierwszą dobę po szczepieniu miałem dreszcze – mówił. – Ale dobra wiadomość dla wszystkich jest taka, że po szczepieniu tylko przez dwie doby należy powstrzymywać się od alkoholu. Tak twierdzi moja pani doktor – zażartował doradca Prezydenta.

Czytaj także:

Marek Sawicki ocenił, że "informacje o tym, że pan prezydent i pan premier są już zapisani na szczepienie to dobry sygnał". – Im więcej osób ważnych w Polsce będzie podawało takie informacje, tym lepiej. Sam będę szczepiony drugą dawką 15 czerwca – powiedział. – Warto, żebyśmy osiągnęliśmy poziom populacyjny wyszczepienia minimum 70 proc. Czas skończyć z zawirowaniami i umożliwić szczepienie każdemu, kto będzie tego chciał – dodał polityk PSL.

Marcin Kierwiński pochwalił się, że zgłosił chęć szczepienia się już w styczniu. – Zaszczepienie się to kwestia elementarnej odpowiedzialności. Dbanie o siebie i swoje zdrowie to dbanie o własnych bliskich oraz tych, których spotykamy na co dzień – przypominał. – Jak przekonać do szczepienia niezdecydowanych Polaków? Rząd powinien bardzo mocno zaangażować samorządy, które mają bliski kontakt z własnymi mieszkańcami. Pod warunkiem, że rząd będzie chciał współpracować z samorządami – dodał polityk PO.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

* * *

Audycja: Śniadanie w Trójce
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Jarosław Sellin (Prawo i Sprawiedliwość), prof. Andrzej Zybertowicz (Kancelaria Prezydenta RP), Marcin Kierwiński (Platforma Obywatelska), Marek Sawicki (PSL)
Data emisji: 24.04.2021
Godzina emisji: 9.08

ks/pr

Czytaj także

"Adam Bodnar był ślepy na jedno oko". Politycy o wyborze nowego RPO

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 10:05
– Był ślepy w kwestiach światopoglądowych. Był wrażliwy tylko na krzywdy środowisk lewackich, proaborcyjnych, feministycznych. Nie zabierał głosu ws. obrońców życia czy fizycznych ataków na księży – wskazywał podczas "Śniadania w Trójce" Jarosław Sellin (PiS). Gośćmi Beaty Michniewicz byli także Piotr Ćwik (Kancelaria Prezydenta RP), Marcin Kierwiński (Platforma Obywatelska) i Krzysztof Gawkowski (Wiosna).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hołownia: trzymanie się tematu "lidera opozycji" wpycha nas w polaryzację, która paraliżuje nasz kraj od 2005 r.

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 09:26
– Nie przywiązuję się do tego pola walki, nie ścigam się z Rafałem Trzaskowskim – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Szymon Hołownia, lider Polski 2050.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MZ o znoszeniu obostrzeń: zbyt szybkie luzowanie prowadzi do ponownego przyspieszenia pandemicznego

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 09:55
– Zalecam ogromną ostrożność. Nauka z poprzednich okresów, z poprzedniej fali jest taka, że zbyt szybkie luzowanie prowadzi do ponownego przyspieszenia pandemicznego – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Adam Niedzielski, minister zdrowia.
rozwiń zwiń