"Śniadanie w Trójce" – polityczne podsumowanie tygodnia [TRANSMISJA]

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 07:26
Gośćmi Beaty Michniewicz będą: Radosław Fogiel (Prawo i Sprawiedliwość), Maciej Gdula (Nowa Lewica), Izabela Leszczyna (Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska) oraz Paweł Szrot (Kancelaria Prezydenta).

"Śniadanie w Trójce" to audycja publicystyczna podsumowująca najważniejsze wydarzenia tygodnia. Tematami dyskusji będą między innymi działania rządu, których celem jest złagodzenie skutków inflacji, wzrostu cen energii elektrycznej i gazu. Sejm uchwalił ustawę, która ma przyczynić się do obniżenia cen m.in. żywności i paliw. Zakłada ona, że od 1 lutego do 31 lipca stawka podatku VAT na żywność zostanie obniżona do 0. Do 5 proc. obniżony zostanie VAT na prąd i ciepło, natomiast do 8 proc. na paliwa silnikowe.

Politycy będą również rozmawiali o rozwiązaniach, które władza wprowadziła w ramach Polskiego Ładu. 1 stycznia 2022 r. weszła w życie podatkowa część Polskiego Ładu. Jedną z najważniejszych zmian jest podniesienie kwoty wolnej do 30 tys. zł oraz progu dochodowego do 120 tys. zł. Jednocześnie znika ulga umożliwiająca odliczanie od podatku części (7,75 proc.) składki zdrowotnej, wynoszącej 9 proc. Ma to zrekompensować tzw. ulga dla klasy średniej, czyli osób zarabiających miesięcznie od 5 tys. 701 zł do 11 tys. 141 zł brutto.

"Śniadanie w Trójce" jest transmitowane online. Stream jest dostępny na Facebooku Trójki, Twitterze Trójkikanale YouTube Polskiego Radia oraz stronie internetowej Polskiego Radia i portalu PolskieRadio24.pl.

***

Na "Śniadanie w Trójce" zapraszamy w sobotę (15 stycznia) między godz. 9.05 a 10.00. Audycję prowadzi Beata Michniewicz.

Czytaj także

Fogiel: za błąd należy przeprosić, ale żaden nauczyciel nie straci na Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2022 10:36
– Żaden nauczyciel nie straci na Polskim Ładzie i nie będzie miał obniżonej pensji – mówił w Programie 3 Polskiego Radia wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, i przyznał, że za początkowy błąd "należy przeprosić". Gośćmi audycji byli też Marcin Kierwiński (KO), Władysław Teofil Bartoszewski (PSL) oraz Paweł Sałek (doradca prezydenta RP).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzeba rozważyć zdecydowane ruchy". Fogiel o konsekwencjach wobec małopolskiej kurator oświaty

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2022 11:41
– Jestem zdumiony tą wypowiedzią, jest ona szkodliwa, głupia i należy ją potępić. Uważam, że trzeba rozważyć zdecydowane ruchy w tej sprawie – mówił w Programie 3 Polskiego Radia wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, odnosząc się do wypowiedzi małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak nt. szczepień. 
rozwiń zwiń