X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Hitler, Smoleńsk, Hitler, Smoleńsk". Język posłów

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 10:48
Posłowie uchwalili ustawę wydłużającą wiek emerytalny. Jednak jak ocenili politycy uczestniczący w "Śniadaniu w Trójce" największe emocje wzbudziły wystąpienia na sejmowej mównicy.
Audio
Hitler, Smoleńsk, Hitler, Smoleńsk. Język posłów
Foto: PAP/Andrzej Hrechorowicz

Europoseł PSL Jarosław Kalinowski przyznał w radiowej Trójce, że mimo, iż nie był w Sejmie, to i tak uważnie śledził przebieg wydarzeń na Wiejskiej. - Tam nie było żadnej debaty merytorycznej, tylko inwektywy, obrażanie się wzajemne. Politykowanie w taki sposób przesłania to co rzeczywiście jest ważne. Ostatnie dni to kolejna fala kryzysu w strefie euro, a my tutaj obrzucamy się inwektywami w sposób daleki od problematyki, którą w piątek rozstrzygano, to smutne. Cieszyłem się, że nie muszę w tak żenującym spektaklu uczestniczyć. Poziom debaty sięgnął błota.

Doradca prezydenta Henryk Wujec zdradził w jaki sposób mimo blokady związkowców opuścił gmach Sejmu. - Przez płot przeskoczyłem, a ci z „Solidarności” byli zajęci, siedzieli na ławkach, w ogóle stracili czujność i przeszedłem sobie obok nich zwyczajnie, nawet nie biegłem.

Jacek Kurski podkreślił, że Solidarna Polska wiele razy wychodziła do "Solidarności". - Tak jak pytał Ludwik Dorn dwa tygodnie temu Donalda Tuska czy będzie walec, okazało się, że jest walec, nie ma żadnej merytorycznej dyskusji. Platforma odchodzi od hasła, że będzie się żyło lepiej, bo będzie się żyło gorzej. Na koniec Tusk przygotował mowę, żeby sprowokować Kaczyńskiego, a ten oczywiście zawsze musi coś powiedzieć o opcji niemieckiej, Hitlerze. Na to wychodzi Palikot  i robi się po prostu chryja. Hitler, Smoleńsk, Hitler, Smoleńsk i nie rozmawiamy o emeryturach.

Rafał Grupiński z PO pochwalił Ewę Kopacz za decyzję o nie wpuszczeniu liderów „Solidarności” na salę sejmową. - Spodziewaliśmy się dużej, wielotysięcznej demonstracji, natomiast zobaczyliśmy garstkę związkowców, za to zdeterminowanych przygotowanych tak, jak bojówki skrajnych ekologów czy bojówki lewackie, skrajnie prawicowe. Byłem bardzo rozczarowany piątkowym rodzajem demonstracji.

- Niewątpliwie były prowokacje, wystąpienie premiera Donalda Tuska taką prowokacją było. Ale największą prowokacją były te głosy "zadzwoń do Lecha", które padały z lewej strony sali - mówił w radiowej Trójce Mariusz Błaszczak, PiS. - Posłowie SLD stwierdzili z całą pewnością, że to nie oni, więc przyznał się do tego Palikot. On wyszedł na mównicę i zaczął miotać obelgi mówiąc o tym, że Jarosław Kaczyński wysłał swojego brata na śmierć.

Artur Dębski z Ruchu Palikota odniósł się do wypowiedzi prezesa PiS. - Szczególnie trudne te słowa o hitlerowcach. Osobiście je potraktowałem, bo dziadek był świadkiem w procesie norymberskim, a kolejny dziadek był więźniem i na Syberii spędził siedem lat. To jest sala plenarna tam powinna zacząć obowiązywać kultura wypowiedzi.

- Ten dzień (piątek, 11 maja 2012) to dwie kluczowe sprawy - zaznaczył Jerzy Wenderlich z SLD. - Po pierwsze, skandaliczny obraz i atmosfera sali i rzeczywiście, to zły obraz parlamentu. Po drugie, również bardzo zła i niedobra ustawa, która przeraża miliony Polaków. Szkoda, że ta pierwsza rzecz rzeczywiście przykryła sprawę reformy emerytalnej.

Aby dowiedzieć się więcej, posłuchaj całej rozmowy.

Audycji "Śniadanie w Trójce" można słuchać w każdą sobotę o godzinie 9. Zapraszamy.

aj

Czytaj także

Halicki: to żadna „Solidarność”, to cieniasy

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2012 17:54
- Blokada Sejmu była żenująca. Wykazała słabość ruchu związkowego – oświadczył Andrzej Halicki (PO). Ryszard Czarnecki (PiS) prognozował, że protestów będzie coraz więcej, przeciw "arogancji władzy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Duda: oni mogą zrobić wszystko, ale tylko do czasu

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2012 18:22
Piotr Duda (szef "Solidarności"): Ten protest to dopiero początek, już niedługo na ulice wyjdzie jeszcze więcej ludzi
rozwiń zwiń

Czytaj także

Politycy zdecydowali: będziemy pracowali dłużej

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2012 18:36
Sejm uchwalił ustawę wydłużającą wiek emerytalny do 67. roku życia. Funkcjonariusze i żołnierze, którzy wstąpią do służby od 2013 roku, będą nabywać uprawnienia emerytalne po 55. roku życia i 25 latach służby.
rozwiń zwiń