X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Politycy koalicji i opozycji oceniają pięć lat Tuska

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2012 10:33
Premier Donald Tusk pełni swoją funkcję nieprzerwanie od 16 listopada 2007 roku. Goście audycji "Śniadanie z Trójką" ocenili rząd w skali od jednego do pięciu.
Audio
Rząd Donalda Tuska przed rekonstrukcją, jeszcze z Jarosławem Gowinem
Rząd Donalda Tuska przed rekonstrukcją, jeszcze z Jarosławem GowinemFoto: premier.gov.pl

Zdaniem Henryka Wujca z Kancelarii Prezydenta największym sukcesem rządu Donalda Tuska jest wygrana w kolejnych wyborach. Wujec przypomina, że poprzednia kadencja rządu została krytycznie oceniona za brak reform. - W tej kadencji premier zapowiedział ważne zmiany i jest szansa na ich zrealizowanie - uważa. Ocena rządu: 4/5.
Jacek Kurski z Solidarnej Polski jest zdania, że rząd przejmując stery w państwie miał złoty róg - "7-procentowy wzrost gospodarczy, pieniądze, których nie miała żadna władza po 1944 roku i gigantyczne poparcie społeczne". Nie wykorzystał tego. - Przez pięć lat zrealizowano dwie z 10 obietnic. Osiem pozostałych leży odłogiem - twierdzi Kurski. Ocena rządu: 2/5.
Wojciech Olejniczak z SLD zgadza się z Wujcem, że największym sukcesem rządu jest to, że dostał on drugą szansę od wyborców. Europoseł SLD powtarza też za Kurskim, że rząd nie wykorzystał szans, które miał. Ocena rządu: 3/5.
Do słów Kurskiego nawiązał też polityk Ruchu Palikota Andrzej Rozenek. Jego zdaniem rząd nie zrealizował swoich obietnic. - Jedynie Orliki się udały. Mówię o tym, bo trzeba za coś pochwalić - twierdzi. Rozenek podkreśla, że ten rząd ocenia na "trzy" ponieważ poprzedni był o wiele gorszy. Ocena rządu: 3/5.
Mariusz Błaszczak z PiS ocenia rząd negatywnie, "tak jak 80 procent Polaków". Jego zdaniem ten rząd, to "rząd niewykorzystanych szans". Polityk PiS zwraca uwagę na rosnące bezrobocie, podwyżkę podatków, drożyznę w sklepach. - Sytuacja społeczna i gospodarcza w kraju jest zła - zaznacza. Ocena rządu 1/5.
- W moim przekonaniu, jak się popatrzy na cele i zadania nakreślone przez premiera i na to, jak Polska się zmieniała przez te pięć lat, to co najmniej cztery plus się należy - ocenia Stanisław Żelichowski z PSL. Ocena rządu: 4+/5.
Adam Szejnfeld z PO wymienia wśród sukcesów rządu fakt, iż przez ostatnie pięć lat w Europie wzrost gospodarczy wynosił zero procent, podczas gdy w Polsce było to 18,5. - Nikt nigdy w historii w ciągu pięciu lat nie dokonał tylu inwestycji w transport, naukę, kulturę, co PO - podkreśla. W jego opinii Polska się bardzo rozwinęła pod rządami Tuska. Ocena rządu: 4+/5.
Goście "Śniadania z Trójką" rozmawiali także o wyborach lidera PSL, ministrze sprawiedliwości Jarosławie Gowinie, wizycie prezydenta Francji Francoisa Hollande w Polsce i budżecie UE na lata 2014-2020.

Wysłuchaj całej audycji!
Rozmawiała Beata Michniewicz.

Czytaj także

Rząd Tuska szkodzi Polsce? PiS chce wyjaśnień

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2012 21:15
PiS chce, by rząd przedstawił w Sejmie informację na temat nowego pakietu rozporządzeń Komisji Europejskiej dla polityki spójności na lata 2014-2020.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rusza ofensywa PO. "Idziemy do ludzi"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2012 20:10
Parlamentarzyści Platformy będą jeździć w teren i przedstawiać dokonania 5 lat rządu Donalda Tuska - to ustalenia zarządu krajowego PO. Częściej niż do tej pory po Polsce ma też jeździć premier.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pięć lat Tuska. Platforma: przełamał kilka barier

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2012 11:31
Skutecznie przeciwstawienie się kryzysowi. To - zdaniem Rafała Grupińskiego - największe osiągnięcie obecnego rządu i Donalda Tuska.
rozwiń zwiń