X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

HP przyzna się do korupcji? Kolejna odsłona infoafery

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2014 19:08
Infoafera - zdaniem szefa CBA - to największa afera korupcyjna w historii Polski. O najnowszych doniesieniach w tej sprawie mówili w Trójce Marcin Waszak i Kazimierz Kleina.
Audio
  • Marcin Waszak z Instytutu i Kazimierz Kleina o kolejnej odsłonie Infoafery (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PR24/PJ

Minister Spraw Wewnętrznych potwierdza ustalenia "Dziennika Gazety Prawnej" o tym, że firma Hewlett-Packard ma oficjalnie przyznać się do udziału w aferze korupcyjnej. Producent urządzeń elektronicznych chce w ten sposób ograniczyć wizerunkowe straty, związane z oskarżeniami. Chodzi o przetargi organizowane między 2007 a 2010 rokiem przez Centrum Projektów i Usług Informatycznych byłego MSWiA i KGP.

Bartłomiej Sienkiewicz mówił w środę rano w Polskim Radiu, że ta sytuacja przesuwa Polskę ze Wschodu na Zachód. - Ja bym tak nie powiedział i nie użył takiego słowa. Korupcja jakikolwiek miałaby charakter i gdziekolwiek by była jest absolutnie naganną rzeczą i niedopuszczalną. Korupcja na Wschodzie czy Zachodzie ma dokładnie ten sam wymiar. Z tego, że firma zachodnia przyznała się do tego, to bym nie czynił jakieś sytuacji nadzwyczajnej - podkreślił Kazimierz Kleina.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji  "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Polityk Platformy Obywatelskiej przypomniał, że sprawa koncernu HP została wykryta przez polskie służby. - Pamiętajmy o tym, że to Polacy poinformowali służby amerykańskie o tym, że to właśnie firma amerykańska korumpuje polskiego urzędnika. W tej sprawie nasze służby działały sprawnie i skutecznie. Wyraźnie widać, że coraz częściej polska policja, prokuratura, czy służby specjalne - wyłapują przypadki korupcyjne. One są naganne i z nich się nie cieszymy, ale jeżeli są ujawniane przez odpowiednie urzędy, to trzeba się z tego powodu cieszyć. Z faktu ujawniania, a nie z faktu tego, że jest korupcja - zaznaczył.

Marcin Waszak z Instytutu Spraw Publicznych mówił w "Pulsie Trójki", że jest daleki od "entuzjastycznego tonu ministra Sienkiewicza". - Zastanówmy się przede wszystkim, w jaki sposób te firmy ponoszą karę. One ponoszą wielomilionowe kary w Ameryce, natomiast u nas zachodzi taka sytuacja, że wobec tych firm toczą się postępowania,  ale one mogą w dalszym ciągu występować w przetargach, mogą te przetargi nawet wygrywać. (…) Widać, że te standardy amerykańskie są duże wyższe niż w Polsce. W naszym kraju ciągle tych mechanizmów i takich narzędzi dyscyplinowania firm brakuje - podkreślił gość radiowej Trójki.

Rozmawiał Damian Kwiek.

Do słuchania "Puls Trójki" zapraszamy od poniedziałku do piątku o 17.45.

(aj, gs)

Czytaj także

Koncern HP przyzna się do korupcji? E-afera w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2014 23:59
Globalny koncern informatyczny HP przyzna się do praktyk korupcyjnych a także braku właściwego nadzoru nad pracą jego polskiej filii - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". To rezultat e-afery wyjaśnianej przez CBA we współpracy z FBI.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sienkiewicz: Hewlett-Packard przyzna się do korupcji w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2014 13:01
Koncern Hewlett-Packard przyzna się w środę do korupcji w Polsce. Informację tę, podaną przez prasę, potwierdził w Jedynce minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz.
rozwiń zwiń