X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kamiński o kryzysie ukraińskim "Dziś każdy scenariusz jest możliwy"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2014 18:10
NATO reaguje na zaostrzającą się sytuację na Ukrainie. Ambasadorowie państw, należących do Sojuszu, uzgodnili z szefem organizacji wojskowe wzmocnienie wschodnich granic. Czy to dobry kierunek - komentują goście "Pulsu Trójki".
Audio
  • Mariusz Antoni Kamiński z PiS i Mariusz Grad z PO o zwiększeniu obecności NATO na wschodnich granicach (Tróka, "Puls Trójki")
Kijów próbuje odzyskać kontrolę nad wschodem Ukrainy
Kijów próbuje odzyskać kontrolę nad wschodem Ukrainy Foto: PAP/EPA/KONSTANTIN IVANOV

Anders Fogh Rasmussen zapowiedział: - Będziemy mieli więcej samolotów w powietrzu, więcej statków na wodzie i większą gotowość na ziemi. Będzie więcej patroli nad regionem bałtyckim, statki sojusznicze będą rozmieszczone na Morzu Bałtyckim, wschodniej części Morza Śródziemnego i, w razie potrzeby, w innym miejscach. Zadowolenie z decyzji NATO wyrazili już szefowie polskiej dyplomacji Radosław Sikorski i minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak.

- Sytuacja na Ukrainie cały czas jest niestabilna i wydaje się, że będzie tak w przyszłości dlatego to dobrze, że NATO reaguje, podejmuje konkretne działania i je komunikuje – tak decyzje Paktu komentuje w "Pulsie Trójki” Mariusz Grad, poseł PO, członek sejmowej komisji do spraw Unii Europejskiej.

Podobnego zdania jest poseł PiS Mariusz Antoni Kamiński, zastępca przewodniczącego sejmowej komisji obrony narodowej. Obecność NATO we wschodniej Europie będzie zwiększona bo to, co się dzieje na Ukrainie jest nie do przyjęcia i zagraża krajom NATO w tej części kontynentu – tłumaczy Kamiński. Jego zdaniem, sprawą zasadniczą dla Polski są jednak stosunki dwustronne z USA. Według polityka, bardziej niż na relacje z NATO powinniśmy stawiać na kontakty ze Stanami Zjednoczonymi. Obecność amerykańskich żołnierzy na polskiej ziemi, bez względu na liczbę, jest kluczowa nawet z psychologicznego punktu widzenia - tłumaczy poseł PiS.  – To jest bariera, której Rosjanie nigdy nie przekroczą – mówi Kamiński.

Poseł Grad przyznaje, że stacjonowanie dwóch brygad amerykańskich wojsk w Polsce jest wskazane, tak jak i zwiększenie liczby samolotów USA. W Stanach Zjednoczonych przebywa z wizytą minister Tomasz Siemoniak. –  Liczymy na to, ze wynikną z niej konkrety. Rzeczywiście trzeba wzmacniać bilateralne relacje, bo Amerykanie odgrywają w strukturach NATO kluczową rolę - mówi Grad.  Zdaniem posła, nie można jednak zaniedbać relacji z całym Paktem.

Rozmawiał Damian Kwiek

Kryzys na Ukrainie: serwis specjalny >>>

Czytaj także

Szef NATO: na wschodniej Ukrainie widać rękę Rosji

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2014 14:21
Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen wezwał Rosję do wycofania wojsk spod granic Ukrainy, zdystansowanie się od prorosyjskich separatystów i deeskalację kryzysu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

17.04.2014 "To Rosja dyryguje dywersantami na wschodzie". Kijów próbuje odzyskać kontrolę nad Donbasem [relacja]

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2014 23:38
Moskwa może popełniać przestępstwo międzynarodowe - tak twierdzą władze Ukrainy. Według nich, w Donbasie działają rosyjscy żołnierze m.in. z 45 pułku desantowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MON: rozmowy z NATO o zwiększeniu zaangażowania na Wschodzie

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2014 16:40
Minister obrony Tomasz Siemoniak powiedział w środę w Waszyngtonie, że trwają rozmowy o zwiększeniu obecności sił NATO na Wschodzie. Ocenił, że NATO w sposób satysfakcjonujący odpowiedziało na sytuację na Ukrainie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sikorski o decyzji NATO: oby zawsze spełniały nam się marzenia

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2014 17:15
NATO zwiększy swoją obecność we wschodnich państwach Europy. Decyzja ta cieszy polskie władze, które od czasu wybuchu konfliktu rosyjsko-ukraińskiego domagały się większej obecności sił Sojuszu nad Wisłą.
rozwiń zwiń