X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Fedak: najpierw gospodarka, dopiero potem ideologia

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2014 18:41
Tak podsumowuje priorytety PSL kandydatka tej partii w eurowyborach, była minister pracy w rządzie PO-PSL Jolanta Fedak, "jedynka" na liście ludowców w Gorzowie Wielkopolskim.
Audio
  • W wyborczym Pulsie Trójki Jolanta Fedak kandydatka PSL do Parlamentu Europejskiego (Trójka/Puls Trójki)
Jolanta Fedak
Jolanta FedakFoto: mpips.gov

Jolanta Fedak tłumaczyła w "Pulsie Trójki", na czym, ma polegać zawarty w dokumentach programowych PSL-u "prymat gospodarki nad polityką w relacjach z Rosją". Jej zdaniem można to pogodzić z ideą  "europejskiej solidarności", także zapisaną w dokumentach programowych ludowców.

O wyborach do Parlamentu Europejskiego - tu czytaj więcej>>>

Jak podkreśla, dokumenty PSL wyrażają prymat gospodarki nad ideologią i tak należy je analizować. - Trzeba pamiętać o tym, że Polska leży w takim miejscu, w który zachować niezależność i suwerenność jest bardzo trudno. (...) Wymaga to ogromnej zręczności politycznej ale także siły gospodarczej, i o to właśnie powinniśmy zabiegać - mówi Fedak. Zwraca uwagę, że Niemcy prowadzą swoją narodową politykę, która oparta jest o silne związki gospodarcze z Rosją. - To czy my będziemy więcej czy mniej sprzeciwiać się obecnej polityce Kremla to nie ma większego znaczenia, dopóki Unia Europejska nie będzie miała jednolitego stanowiska w kwestii polityki wobec Rosji - podkreśla polityk PSL.

Zdaniem Jolanty Fedak solidarność europejską należy budować wokół spraw gospodarczych. - Jeżeli kraje unii będą miały silniejsze więzi ekonomiczne, to i pozycja Polski będzie lepsza - uważa gość Trójki. Podkreśla, że we Wspólnocie za wcześnie jest jeszcze na projekt ideologiczny, choćby ze względu na tradycje krajów członkowskich.

Kandydatka do europarlamentu mówiła też o konieczności wyrównywania poziomu gospodarczego i socjalnego krajów unijnych. - Jeżeli mamy mówić o wspólnych podatkach, to również powinniśmy mówić o wspólnej polityce socjalnej w Europie. (...) Nie ulega bowiem wątpliwości, że polska polityka socjalna jest jedną z gorszych na tle krajów Unii. Choćby Czechy i Węgry prowadzą tę politykę dużo lepszą - dodaje.

Rozmawiał Damian Kwiek.

mc/mp