X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Komisja śledcza w sprawie WSI? PO raczej na "tak", PiS: to wrzutka polityczna

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2014 19:16
Sejm debatował nad wnioskiem Twojego Ruchu o powołanie komisji śledczej do zbadania likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Elżbieta Radziszewska mówiła w Trójce, że PO skłania się do poparcia projektu. Z kolei Witold Waszczykowski uważa, że cała sprawa ma związek ze zbliżającymi się wyborami.
Audio
  • Elżbieta Radziszewska i Witold Waszczykowski o sprawie likwidacji WSI (Puls Trójki)
Raport z likwidacji WSI stworzył Antoni Macierewicz
Raport z likwidacji WSI stworzył Antoni MacierewiczFoto: PAP/Jakub Kamiński

PiS proponuje odrzucenie projektu. Politycy SLD są za skierowaniem go do dalszych prac. W PSL posłowie zagłosują według własnego uznania. - W Platformie nie zapadała jeszcze formalna decyzja w tej sprawie - mówiła w "Pulsie Trójki" Elżbieta Radziszewska, ale jednocześnie podkreśliła, że bardzo ważna w tej kwestii będzie piątkowa wypowiedź Donalda Tuska. Premier podczas konferencji prasowej powiedział, że "bez entuzjazmu", ale głosowałby za powołaniem komisji ds. WSI.

Posłanka PO zaznaczyła, że wniosek Twojego Ruchu powinien zostać przeredagowany. - Na pewno wymaga on pewnych zmian dlatego, że my w sposób świadomy i przemyślany w 2006 roku podjęliśmy decyzję o likwidacji tych służb. Nasze zastrzeżenia dotyczą tego, jak wykonywano tę likwidację, jak weryfikowano funkcjonariuszy - dodała.

Wiele osób wskazanych w raporcie z weryfikacji WSI wytoczyło państwu procesy. Do tej pory sądy przyznały poszkodowanym milion dwieście tysięcy złotych odszkodowań. Witold Waszczykowski mówił w radiowej Trójce, że to wina MON. - To wystawia złą ocenę Ministerstwu Obrony Narodowej, które akurat w tych procesach idzie na ugodę, umarza sprawy. Przyjęło takie założenie polityczne, żeby pokazywać, że w raporcie było coś złego - podkreślił i dodał, że raport stworzony przez Antoniego Macierewicza ujawnił wielką aferę WSI.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Z zarzutami posła Prawa i Sprawiedliwości nie zgodziła się Elżbieta Radziszewska. - Tylko kilka osób zawarło ugodę. We wszystkich innych sprawach ci funkcjonariusze przed sądem wygrywali, a pieniądze musiał wypłacić minister - zaznaczyła.

PiS uważa także, że sprawa ewentualnego powołania komisji śledczej jest związana ze zbliżającymi się wyborami. - Zbliża się cały cykl wyborczy, najbliższe wybory za kilka miesięcy i Platformie brakuje instrumentów politycznej rywalizacji. Sondaże spadają, gospodarka jaka jest, każdy widzi. Te wielkie plany, które miały pokazać, że żyje się lepiej, nie powiodły się. To jest wrzutka polityczna. (…) Twój Ruch jest tutaj pionkiem, który wykonuje zadanie za Platformę - przekonywał Waszczykowski.

Rozmawiał Damian Kwiek.

(aj, ei)

Czytaj także

Komisja śledcza w sprawie likwidacji WSI? Donald Tusk zabrał głos

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2014 16:29
Bez entuzjazmu, ale pewnie głosowałbym za powołaniem komisji śledczej ds. likwidacji WSI - powiedział w piątek lider Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komisja śledcza w sprawie likwidacji WSI? Mocne słowa w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2014 17:59
Artur Dębski przekonywał, że Polsce potrzeba komisji śledczej ds. WSI. Według Twojego Ruchu przy okazji przeprowadzonej w "haniebny sposób" weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych złamano zasadę domniemania niewinności agentów.
rozwiń zwiń