X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mijają cztery lata prezydentury Bronisława Komorowskiego

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2014 18:31
- Moim zdaniem to najlepsza prezydentura w wolnej Polsce - stwierdził Mariusz Grad z PO. - To prezydentura niewykorzystanych szans - ocenił Mariusz Antoni Kamiński z PiS.
Audio
  • Mijają cztery lata prezydentury Bronisława Komorowskiego (Trójka/Puls Trójki)
Prezydent Bronisław Komorowski
Prezydent Bronisław Komorowski Foto: PAP/Jacek Bednarczyk

Bronisław Komorowski, jako kandydat PO, wygrał wybory prezydenckie w 2010 roku, pokonując w drugiej turze Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS. Po czterech latach sprawowania najwyższego urzędu w państwie cieszy się wysokim zaufaniem społecznym - według lipcowego badania CBOS ufa mu 74 proc. badanych.
- To bardzo przeciętna, mierna prezydentura. Spodziewałem się dużo więcej. Uważam, że to prezydentura niewykorzystanych szans - powiedział gość audycji "Puls Trójki" Mariusz Antoni Kamiński z Prawa i Sprawiedliwości.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".
Kamiński wyjaśnił, że po kimś, kto był wcześniej ministrem obrony narodowej, a jako prezydent jest Zwierzchnikiem Sił Zbrojnych spodziewał się, że skoncentruje swe działania na wojsku, a tymczasem - jak przypomniał - Komorowski nie zawetował ustawy, w której ograniczono środki dla MON. Dodał, że choć prezydent obiecał w rozmowie z amerykańskim przywódcą Barackiem Obamą zwiększenie wydatków na wojsko do poziomu 2 proc. PKB to okazało się, że będzie to możliwe dopiero w 2017 a nie 2015 roku. - Wreszcie bardzo kontrowersyjna reforma systemu kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi, zaskarżyliśmy ją do Trybunału Konstytucyjnego - wyliczył gość radiowej Trójki.

- Moim zdaniem to najlepsza prezydentura w wolnej Polsce - podkreślił Mariusz Grad z Platformy Obywatelskiej. W jego ocenie prezydent dobrze prowadzi politykę międzynarodową o czym świadczy sukces uroczystości związanych z 25. rocznicą częściowo wolnych wyborów, na które przyjechało wielu światowych przywódców. Zwrócił też uwagę na to, że Komorowski stawia na rodzinę, a wiele jego propozycji zostało zrealizowanych, jak choćby roczny urlop macierzyński.
Czy Bronisławowi Komorowskiemu uda się wygrać kolejne wybory prezydenckie? Kamiński stwierdził, że jego zwycięstwo wcale nie jest takie pewne. Zaznaczył, że w wyborach wystartuje wspólny kandydat zjednoczonej centroprawicy. - Kto będzie prezydentem - zdecydują wyborcy. Jestem przekonany, że to będzie Komorowski - podkreślił Grad.

Wysłuchaj całej audycji!

Rozmawiał Damian Kwiek.
(Trójka/IAR/kk/mp)

Czytaj także

Bronisław Komorowski prezydentem od 4 lat. "Wygrywa, bo nie jest kojarzony z PO"

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2014 09:26
Prezydent Bronisław Komorowski zyskuje na tym, że stara się trzymać z dala od partyjnych konfliktów - oceniają politolodzy. Zwracają uwagę, że w bieżącej polityce prezydent pojawia się okazjonalnie oraz prezentuje przywództwo, które pasuje Polakom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakłócili uroczystość. Komorowski: lewatywa dobrze robi na głowę [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2014 11:44
Prezydent Bronisław Komorowski nie przebierał w słowach odpowiadając grupie osób, która próbowała zakłócić jego przemówienie w trakcie uroczystości rozpoczęcia Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej w Krakowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komorowski: Rosja może wygrać bitwę, ale przegra wojnę o Ukrainę

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2014 15:22
Zdaniem prezydenta to, co się dzieje w relacjach ukraińsko-rosyjskich sprawia, że Ukraińcy zaczynają szukać "bezpieczeństwa, racjonaliści i rozwoju w ramach świata zachodniego".
rozwiń zwiń