Tusk w Brukseli. Jaki będzie kształt nowego rządu?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 19:32
- Premier Donald Tusk nie wychował sobie następcy – ocenia w "Pulsie Trójki" Adam Bielan z Polski Razem.
Audio
  • Adam Bielan i Andrzej Celiński o ewentualnych zmianach w PO i w rządzie po dymisji premiera Donalda Tuska (Puls Trójki)
Adam Bielan
Adam BielanFoto: PR

Jeden z gości radiowej Trójki, Andrzej Celiński z Partii Demokratycznej powiedział, że funkcja szefa Rady Europejskie na jaką został wybrany Donald Tusk, przynajmniej na początku będzie wzmacniać PO w kraju. Nie chciał wypowiadać się na temat potencjalnych zmian w radzie ministrów po tym, jak we wtorek dotychczasowy premier złożył dymisję. Powiedział jednak, że najbardziej ceni sobie pracę Radosława Sikorskiego, choć wcześniej nie był pewien, czy jest on odpowiednim kandydatem na to stanowisku. - Od przynajmniej roku czy półtora nie mam najmniejszych wątpliwości co do niego, niezależnie od tego, że jest to pierwszy od początku transformacji minister, który także ma kompetencje organizacyjne w ramach samego resortu – podkreślał gość radiowej Trójki.
Adam Bielan z Polski Razem ocenia, że partia ta może mieć problem, gdyż Donald Tusk przez lata swojej władzy „nie wychował sobie następcy”, a jej najważniejsi politycy uznawani są przez Polaków za niesamodzielnych. Powiedział też, że większość Polaków ma negatywne zdanie o kandydacie na szefa rządu Ewie Kopacz.
Gość „Pulsu Trójki” był też bardzo negatywny w ocenach wszystkich ministrów rządu Tuska, z „punktu widzenia opozycji najmniej krytykowani byli minister Biernacki i Siemoniak”.
- Są ministerstwa gdzie sytuacja jest dramatyczna, np. w ministerstwie zdrowia. Tutaj powstaje problem, kto ponosi główną winę za chaos, który panuje w służbie zdrowia, jak wiemy poprzednikiem Arłukowicza była Ewa Kopacz, która dzisiaj ma być premierem – oceniał Adam Bielan.
- PO od samego początku swoich rządów jest partią, która (….) bardziej administruje sprawami kraju niż nim rządzi. Ona bardziej unika określania najważniejszych problemów przed jakimi stoi państwo (…) jak i wszelkich takich decyzji, tematów, które dzielą publiczność, wyborców, społeczeństwo, wobec władzy, która je podejmuje – mówił Andrzej Celiński.
Audycję prowadził Damian Kwiek.
pp/mp

Czytaj także

Zarząd PO rekomenduje Ewę Kopacz na premiera

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 18:26
Ewa Kopacz jest wymieniana jako główna kandydatka do objęcia teki premiera po Donaldzie Tusku, który został wybrany przewodniczącym Rady Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż: Polacy nie wierzą w Ewę Kopacz. Będzie gorsza od Tuska

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 10:57
Więcej Polaków pozytywnie ocenia działalność Donalda Tuska jako premiera, niż spodziewa się dobrych rządów Ewy Kopacz - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Donald Tusk złożył dymisję na ręce prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 19:05
Bronisław Komorowski ma przyjąć ją w czwartek o godz. 14. Do złożenia dymisji doszło po wtorkowym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego.
rozwiń zwiń