X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Kompletny brak wiedzy". Echa wystąpienia kandydatki na wiceszefową KE

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2014 18:42
Dawid Jackiewicz (PiS) i Andrzej Grzyb (PSL) skrytykowali w "Pulsie Europy" wystąpienie Alenki Bratušek, kandydatki na wiceprzewodniczącą KE ds. unii energetycznej.
Audio
  • Echa wystąpienia kandydatki na wiceszefową KE (Puls Trójki)
Alenka Bratuszek
Alenka BratuszekFoto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Wzmocnienie rynku wewnętrznego, rozbudowa połączeń energetycznych między krajami UE, promocja źródeł odnawialnych i zielonej energii - takie zdaniem Alenki Bratušek powinny być filary tego projektu. Wśród nich Bratušek nie wymieniła postulowanych przez Polskę wspólnych negocjacji gazowych czy wspólnych zakupów gazu przez całą UE.

Dawid Jackiewicz tłumaczył w Trójce, że już sam tryb zgłoszenia się Słowenki spowodował wiele kontrowersji. - Jest to liderka ustępującego rządu, która zgłosiła się de facto sama i wykazała się kompletnym brakiem wiedzy w dziedzinie, za którą ma odpowiadać - mówił Jackiewicz.

Gość Trójki podkreślił, że unia energetyczna wymaga specjalistycznej wiedzy i dużego rozpoznania w sprawach międzynarodowych, a - zdaniem posła PiS - brak wiedzy dyskwalifikuje Alenkę Bratušek. - Na większość kluczowych pytań, choćby o bezpieczeństwo energetyczne, nie znała odpowiedzi - wyjaśnił Jackiewicz.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy" "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Andrzej Grzyb zgodził się ze słowami Dawida Jackiewicz i dodał, że również inne opinie na temat wystąpienia Słowenki są bardzo negatywne. - Jeden z komentarzy mówił, że to portfolio nie jest chyba dobrym pomysłem i trudno się z tym nie zgodzić - stwierdził Grzyb.

Gość Trójki przypomniał, że opinia o kandydatach na komisarzy przychodzi z ich kraju członkowskiego i już sami Słoweńcy mieli zastrzeżenia do kandydatury Alenki Bratušek. - Dotyczyło to zarówno sposobu nominacji, jak i poglądów na życie polityczne - tłumaczył Grzyb.

Rozmawiał Damian Kwiek.

(mr/mk)

Czytaj także

Bieńkowska pozytywnie zaopiniowana przez komisje europarlamentu

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 23:34
Komisje Parlamentu Europejskiego pozytywnie zaopiniowały kandydaturę Elżbiety Bieńkowskiej na komisarza ds. rynku wewnętrznego, przemysłu i przedsiębiorstw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kongres Nowej Prawicy i Front Narodowy tworzą europartię

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 23:16
- Złożyliśmy dokumenty, ale nie komentuję tego dopóki nie mam potwierdzenia na piśmie - powiedział Janusz Korwin-Mikke w rozmowie z "Rzeczpospolitą".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Korwin-Mikke chce wstąpić do Europejskiego Sojuszu na rzecz Wolności

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2014 17:02
Lider Nowej Prawicy przyznał, że decydując się na wejście do europejskiego zrzeszenia partii politycznych EAF kierował się chęcią promowania idei wolności, ale też możliwością uzyskania dodatkowych środków finansowych dla partii.
rozwiń zwiń