Falstart Donalda Tuska? "Krytyka jest niesłuszna"

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2014 18:29
Na Donalda Tuska spadły pierwsze słowa krytyki, m.in. za niezaproszenie na spotkanie przywódców UE prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki. Czy słusznie?
Audio
  • Falstart Donalda Tuska? "Krytyka jest niesłuszna" (Puls Trójki)
Szef Rady Europejskiej Donald Tusk
Szef Rady Europejskiej Donald TuskFoto: PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ

W Brukseli rozpoczął się szczyt UE poświęcony sytuacji na Ukrainie oraz planowi inwestycyjnemu szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera. To pierwsze spotkanie szefów państw i rządów Unii pod przewodnictwem nowego szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, który sprawuje tę funkcję od 1 grudnia.

Agnieszka Pomaska (PO) mówiła w radiowej Trójce, że słowa krytyki wobec Donalda Tuska są nieuzasadnione i w większości padają z ust polityków, a nie ekspertów czy poważnych dyplomatów.

Zdaniem gościa Trójki w Unii Europejskiej też toczy się gra, a sam Petro Poroszenko nie zabiegał o to, aby wziąć udział w szczycie. - Goście z zewnątrz na spotkania Rady Europejskiej są zapraszani w wyjątkowych sytuacjach - przypomniała Agnieszka Pomaska.

Sytuacja na Ukrainie jest oczywiście wyjątkowa - mówiła przewodnicząca Komisji do Spraw UE - ale debata na ten temat i tak się odbędzie.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Tomasz Kamiński (SLD) również nie widzi nic złego w tym, że prezydent Ukrainy nie weźmie udziału w szczycie. - Dziwię się wielu politykom, że kierują zarzuty przeciw Donaldowi Tuskowi - podkreślił gość Trójki.

Dodał, że nowego szefa Rady Europejskiej należy oceniać po efektach. - Chciałbym za kilka dni podsumować to, co się udało na szczycie i co dalej w sprawie Ukrainy. Potem wyciągniemy wnioski - mówił Tomasz Kamiński.

***
Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadził: Damian Kwiek
Goście: Agnieszka Pomaska (posłanka PO) i Tomasz Kamiński (poseł SLD)
Data emisji: 18.12.2014
Godzina emisji: 17.45

(mr/mk)

Czytaj także

Pierwszy szczyt Unii Europejskiej Donalda Tuska. "Mam tremę"

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2014 15:42
W czwartek po południu rozpoczął się szczyt przywódców Unii Europejskiej. Po raz pierwszy przewodniczy mu nowy szef Rady Europejskiej Donald Tusk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczyt UE w Brukseli. Zielone światło dla planu inwestycyjnego Junckera

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2014 21:51
Program pobudzenia inwestycji w unijną gospodarkę, relacje z Rosją oraz pomoc dla Ukrainy to główne tematy szczytu UE, który rozpoczął się w czwartek po południu w Brukseli. To pierwsze spotkanie przywódców państw UE, któremu przewodniczy szef RE Donald Tusk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwszy unijny szczyt Donalda Tuska w Brukseli: zielone światło dla planu inwestycyjnego Junckera

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2014 10:30
W Brukseli unijny szczyt, któremu po raz pierwszy przewodniczył szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Wpadki nie było - przywódcy państw i rządów Unii Europejskiej poparli plan inwestycyjny o wartości ponad 300 miliardów euro.
rozwiń zwiń