Nie będzie jednego kandydata lewicy w wyborach prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2015 18:55
Lewica nie będzie mieć jednego, wspólnego kandydata w wyborach prezydenckich - wynika z dyskusji gości "Pulsu Trójki".
Audio
  • O kandydatce SLD na prezydenta: Dariusz Joński, rzecznik prasowy SLD i Sławomir Kopyciński, wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Twój Ruch (Puls Trójki)
Kandydatka SLD na prezydenta Magdalena Ogórek
Kandydatka SLD na prezydenta Magdalena OgórekFoto: PAP/Marcin Obara

- To nie jest najlepszy dzień, żeby wychodzić z nową inicjatywą, nie jest dobry dzień na radość, ja bym poczekał ze zgłoszeniem kandydatury na prezydenta - powiedział w Trójce Sławomir Kopyciński, wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Twój Ruch. Odniósł się w ten sposób do ogłoszenia przez SLD nazwiska kandydatki tej partii na prezydenta w dniu, w którym zmarł były członek SLD, premier Józef Oleksy.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Dariusz Joński, rzecznik prasowy SLD, bronił tej decyzji. - Odszedł wielki nestor polskiej lewicy, ale coś się kończy, a coś się zaczyna. Jestem przekonany, że Józef Oleksy chciałby, by taka osoba, jak Magdalena Ogórek, reprezentowała nie tylko SLD, ale całą lewicę - powiedział gość "Pulsu Trójki".

Zdaniem Jońskiego, dr Magdalena Ogórek jest symbolem zmiany pokoleniowej, przedstawicielką nowej europejskiej generacji. - Jest świetnie wykształcona i przygotowana, a do tego wyraźnie wyróżnia się na tle kandydatów innych partii, którzy nie są w stanie wnieść żadnej świeżości do polskiej polityki - ocenił rzecznik SLD.

Sławomir Kopyciński podkreślił, że rozmowy o wystawieniu przez Twój Ruch i SLD jednego wspólnego kandydata na prezydenta są już niemożliwe. - Twój Ruch ma już swojego kandydata - Janusza Palikota - przypomniał.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Rozmawiał: Marcin Zaborski
Goście: Dariusz Joński (rzecznik prasowy SLD) i Sławomir Kopyciński (wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Twój Ruch)

Data emisji: 09.01.2015
Godzina emisji:
17.45

(ju/mk)

Czytaj także

Joński: na lewicy nie ma mowy o żadnych fuzjach, czy łączeniach

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2014 13:20
- Współpraca z Twoim Ruchem będzie zawężona do wyjaśnienia afery taśmowej. Współdziałamy z Januszem Palikotem, bo nie można lekceważyć 35 posłów, których posiada - tak rzecznik SLD Dariusz Joński wyjaśnia w radiowej Jedynce motywy sojuszu z dotychczasowym przeciwnikiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Józef Oleksy nie żyje. "Odszedł nestor polskiej lewicy"

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2015 14:01
- Był człowiekiem wyjątkowym, po którym zostanie wielka pustka - tak o zmarłym Józefie Oleksym mówi sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski. Poseł Sojuszu Tadeusz Iwiński mówi z kolei, że były premier był człowiekiem, który miał duży dystans do rzeczywistości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magdalena Ogórek. Oto kandydatka SLD na prezydenta Polski

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2015 23:28
Jest zaszczycona rekomendacją i wierzy w swój sukces. Magdalena Ogórek zapewnia też, że chce być kandydatką na prezydenta całej lewicy, nie tylko SLD.
rozwiń zwiń

Czytaj także

SLD zawiesił Grzegorza Napieralskiego. "Działał na szkodę partii"

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2015 23:25
Zarząd SLD zawiesił w piątek Grzegorza Napieralskiego w prawach członka Sojuszu za krytyczne wypowiedzi pod adresem partii i działanie na jej szkodę.
rozwiń zwiń