X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podwyżki w budżetówce. "To kropla w morzu"

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2015 18:48
Goście "Pulsu Trójki" rozmawiali o przyjętych przez rząd założeniach do przyszłorocznego budżetu, dotyczących dodatkowych środków na wynagrodzenia dla pracowników budżetówki oraz wzrostu płacy minimalnej.
Audio
  • Podwyżki w budżetówce. "To kropla w morzu" (Puls Trójki)
Premier Ewa Kopacz podczas posiedzenia rządu
Premier Ewa Kopacz podczas posiedzenia rząduFoto: PAP/Radek Pietruszka

- Każda podwyżka płacy, szczególnie dla sfery budżetowej, to dobra informacja. Te 2 mld, to będzie jednak bardzo mało – przyznał Wincenty Elsner, poseł SLD. – To kropla w morzu potrzeb. Płace w budżetówce przez ostatnie lata realnie spadały – zauważył.

Izabela Mrzygłocka, posłanka PO powiedziała, że w ostatnim okresie trzeba było oszczędzać m.in. ze względu na procedurę reguły finansowej. - Nie chodzi o to, żeby przejeść wszystko, co zaoszczędziliśmy, ale racjonalne gospodarować. W 2016 to będą  2 mld, ale jestem przekonana, że te pieniądze z roku na rok będą rosły – powiedziała.

Posłowie odnieśli się także do propozycji podniesienia płacy minimalnej, która w przyszłym roku ma wzrosnąć o sto złotych - do 1850 złotych. SLD postuluje radykalne zwiększenie płacy minimalnej do 2500 złotych. – Pieniądze, które wypłacimy pracownikowi, wrócą do gospodarki. Ci co zarabiają najniższą krajowa to wydają, a nie oszczędzają – zauważył Wincenty Elsner.

Izabela Mrzygłocka obawia się, że zbyt duże poniesienie płacy minimalnej skutkowałoby upadkiem wielu firm, a co za tym idzie utratą miejsc pracy przez Polaków.

Goście Trójki mówili także o kwestiach związanych z kwotą wolną od podatku.

W przyszłym rok przewidziano m.in. dodatkowe środki na wynagrodzenia dla pracowników budżetówki, które od 2010 roku były zamrożone. Na ten cel przeznaczono około 2 miliardów złotych. Rada Ministrów przedstawiła także propozycję wzrostu płacy minimalnej.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadził: Beata Michniewicz

Goście: Wincenty Elsner (poseł SLD) oraz Izabela Mrzygłocka (poseł PO)

Data emisji: 9.06.2015

Godzina emisji: 17:44

to/ei

Czytaj także

Rząd przyjął projekt budżetu na 2016 rok. Płaca minimalna i PKB w górę

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2015 09:20
Rząd przyjął we wtorek założenia do projektu budżetu na 2016 rok ze wzrostem PKB 3,8 proc. i średnioroczną inflacją 1,7 proc. - poinformowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Podstawowym czynnikiem wzrostu PKB ma pozostać prywatny popyt krajowy. Nie wszyscy ekonomiści chwalą projekt.
rozwiń zwiń