PO przechodzi do ofensywy? "Platforma wygrzebała się ze swoich afer"

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 18:58
Nowi ministrowie zostali zaprzysiężeni przez prezydenta. Czy zmiany w rządzie wpłyną na notowania Platformy Obywatelskiej? O sytuacji PO dyskutowali goście "Pulsu Trójki".
Audio
  • Karolina Wigura i Piotr Szumlewicz o sytuacji na polskiej scenie politycznej (Puls Trójki)
Premier Ewa Kopacz i nowy minister skarbu Andrzej Czerwiński
Premier Ewa Kopacz i nowy minister skarbu Andrzej CzerwińskiFoto: PAP/Radek Pietruszka

Karolina Wigura powiedziała w radiowej Trójce, że roszady w rządzie nie wystarczą. Jej zdaniem, PO powinna zmienić retorykę polityczną. Socjolożka z Uniwersytetu Warszawskiego zaznaczyła, że zmiana notowań partii rządzącej będzie zależała od tego, jak jej liderzy będą potrafili mówić o rzeczywistości. - Jeżeli Platforma Obywatelska pozostanie w obecnym dyskursie, to będzie traciła poparcie - podkreśliła Wigura.

Z kolei Piotr Szumlewicz uważa, że PO nie jest w złej sytuacji. Według doradcy Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, rząd Ewy Kopacz jest obecnie w ofensywie. Gość "Pulsu Trójki" zaznaczył, że Platforma Obywatelska, w przeciwieństwie do Polskiego Stronnictwa Ludowego, wygrzebała się ze swoich afer.

Wigura i Szumlewicz ocenili także nowych ministrów. Czy - ich zdaniem - Marian Zębala, Adam Korol i Andrzej Czerwiński zdążą przed wyborami wprowadzić jakieś kluczowe zmiany? Można się tego dowiedzieć, słuchając całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Agnieszka Stępień
Goście: Karolina Wigura (socjolożka, UW), Piotr Szumlewicz (doradca OPZZ)
Data emisji: 16.06.2015
Godzina emisji: 17.45

aj/iwo

 

Czytaj także

Nowi ministrowie Ewy Kopacz mówią o swojch planach. Czerwiński zapewnia, że nie będzie "miotły"

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 19:02
W Pałacu Prezydenckim odbyło się zaprzysiężenie nowych ministrów: skarbu - Andrzeja Czerwińskiego, zdrowia - profesora Mariana Zembali, i sportu - Adama Korola. Po ceremonii nowi członkowie gabinetu wzięli udział w posiedzeniu rządu. Są pierwsze zapowiedzi ich działań. Dla ministra Czerwińskiego najważniejszy jest gazoport i reforma górnictwa. Obiecuje, że nie będzie "miotły" w spółkach skarbowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Łatwo nie będzie”. Premier ostrzega nowo powołanych ministrów

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 12:46
W Pałacu Prezydenckim odbyło się zaprzysiężenie nowych ministrów. Prezydent powołał szefów resortu skarbu, zdrowia i sportu.
rozwiń zwiń