Polityczne zmiany? "To ostatnie tygodnie rządzącej Platformy"

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2015 18:41
Wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami. Czy na polskiej scenie politycznej dojdzie do zmian? O tym rozmawiali goście "Pulsu Trójki".
Audio
  • Jacek Wilk i Artur Zawisza o sytuacji na polskiej scenie politycznej (Puls Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: sejm.gov.pl

Jacek Wilk z Kongresu Nowej Prawicy mówił w radiowej Trójce, że to są ostatnie tygodnie rządzącej Platformy Obywatelskiej. Jego zdaniem rządy PO były oparte na fałszu. - To była pusta propaganda sukcesu - ocenił. Polityk KNP powiedział, że Polska pod rządami Platformy jest krajem rekordów. - Rekordowe zadłużenie, rekordowe obrabowanie Polaków z pieniędzy z OFE, rekordowa skala podsłuchów i inwigilacji, rekordowa emigracja - zaznaczył i dodał, że czas na zmiany.

Słów krytyki partii rządzącej nie szczędził także Artur Zawisza z Ruchu Narodowego. Polityk przypomniał, że w najbliższą sobotę, przed rozpoczęciem warszawskiej konwencji PO, odbędzie się pikieta partii KORWiN i RN pod hasłem - "Zakopać Platformę". Zdaniem Zawiszy, PO przez osiem lat swoich rządów mocno szkodziła Polsce. - Naszym celem jest ostateczne odsunięcie od władzy Platformy Obywatelskiej - podkreślił.

Goście "Pulsu Trójki" mówili także o listach wyborczych. Czy jest możliwy wspólny start mniejszych partii prawicowych? Można się tego dowiedzieć, słuchając całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Beata Michniewicz

Goście: Jacek Wilk (Kongres Nowej Prawicy), Artur Zawisza (Ruch Narodowy)

Data emisji: 18.06.2015

Godzina emisji: 17.43

aj/mk

Czytaj także

Najnowszy sondaż: trzy partie w Sejmie, PiS przed PO i ruchem Pawła Kukiza

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2015 17:19
W czerwcu głosowanie na PiS wraz z koalicyjnymi partiami zapowiedziało 31 proc. zdeklarowanych uczestników wyborów. Na PO chce oddać głos 25 proc. badanych, a na ruch Pawła Kukiza - 19 proc. Poparcie dla pozostałych partii jest niższe niż próg wyborczy - wynika z sondażu CBOS.
rozwiń zwiń