Koniec kariery Sikorskiego? "Jego nieszczęściem jest ego"

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2015 18:38
Goszczący w "Pulsie Trójki" socjologowie zastanawiali się, co doprowadziło do politycznego upadku Radosława Sikorskiego oraz jaka przyszłość czeka go po rezygnacji z funkcji marszałka Sejmu.
Audio
  • Gry polityczne wokół wybory marszałka Sejmu (Puls Trójki)
W związku z decyzją Radosława Sikorskiego o rezygnacji z funkcji marszałka, posłowie mają wybrać jego następcę
W związku z decyzją Radosława Sikorskiego o rezygnacji z funkcji marszałka, posłowie mają wybrać jego następcęFoto: PAP/Tomasz Gzell

Dr Ryszard Żółtaniecki z Collegium Civitas podkreślił, że Radosław Sikorski jest człowiekiem uzdolnionym. Stwierdził jednak, że sam jest on swoim największym wrogiem. - Jego nieszczęściem jest ego, które nie mieści się w żadnych ramach - powiedział. Zdaniem socjologa, Sikorski prawdopodobnie będzie próbował teraz robić karierę poza Polską.

Prof. Henryk Domański z Polskiej Akademii Nauk zwrócił uwagę, że były marszałek Sejmu nie ma drugiego zawodu i trudno go sobie wyobrazić poza polityką, na przykład w biznesie.

Socjologowie mówili także o walce politycznej, jaka rozgrywa się podczas wyboru nowego marszałka Sejmu. Ich zdaniem w grze tej istotna jest rola PiS, który nie wystawił swojego kandydata oraz PSL, który wciąż jeszcze zastanawia się na tym. Na czym polega rola tych partii? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Agnieszka Stępień

Goście: prof. Henryk Domański (PAN), dr Ryszard Żółtaniecki (Collegium Civitas)

Data emisji: 23.06.2015

Godzina emisji: 17.45

bk/ei

Czytaj także

Małgorzata Kidawa-Błońska marszałkiem Sejmu? "Rozsądne posunięcie"

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2015 08:40
- Nominacja Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na marszałka Sejmu jest stricte polityczna i służy zabezpieczeniu interesów PO na ostatnie cztery miesiące - mówi w "Komentatorach" w Trójce Bogumił Łoziński z "Gościa Niedzielnego".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radosław Sikorski nie jest już marszałkiem Sejmu. Dziś poznamy następcę?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2015 14:32
Na wtorkowym porannym posiedzeniu Prezydium Sejmu Radosław Sikorski złożył pisemną rezygnację z funkcji marszałka.
rozwiń zwiń