Nowa formacja na lewicy. Rozenek i Napieralski łączą siły

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2015 18:54
Nowe ugrupowanie Biało-Czerwoni utworzył Grzegorz Napieralski i Andrzej Rozenek. Czy partia ma szanse na sukces? O tym rozmawiali goście "Pulsu Trójki".
Audio
  • Renata Mieńkowska-Norkiene i Jacek Wasilewski o sytuacji na polskiej scenie politycznej (Puls Trójki)
Partia Biało-Czerwoni wejdzie do parlamentu?
Partia Biało-Czerwoni wejdzie do parlamentu?Foto: PAP/Rafał Guz

Doktor Renata Mieńkowska-Norkiene z Uniwersytetu Warszawskiego powiedziała w radiowej Trójce, że polska lewica jest w kryzysie. Politolog nie wróży sukcesu inicjatywie Napieralskiego i Rozenka. Jej zdaniem po jesiennych wyborach parlamentarnych na scenie politycznej zostaną tylko trzy ugrupowania - Platforma Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość oraz partia Pawła Kukiza.

Podobnego zdania jest profesor Jacek Wasilewski z Uniwersytetu SWPS. Gość radiowej Trójki zaznaczył, że wybory zbliżają się wielkimi krokami i to nie jest dobry czas, aby tworzyć nowe ugrupowania. Według politologa partia Biało-Czerwoni w pojedynkę nie ma żadnych szans na dostanie się do parlamentu.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Czy zdaniem ekspertów ugrupowanie Grzegorza Napieralskiego i Andrzeja Rozenka połączy siły z SLD i innymi partiami lewicowymi? Między innymi o tym mówimy audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: dr Renata Mieńkowska-Norkiene (UW), prof. Jacek Wasilewski (Uniwersytet SWPS)
Data emisji: 29.06.2015
Godzina emisji: 17.45

aj/iwo

Czytaj także

Biało-Czerwoni. Nowa partia Grzegorza Napieralskiego i Andrzeja Rozenka

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2015 13:53
Grzegorz Napieralski i Andrzej Rozenek stworzyli nowe ugrupowanie. Powstanie partii Biało-Czerwoni politycy ogłosili na Dworcu Wschodnim w Warszawie.
rozwiń zwiń