X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Na Ukrainie wciąż trudno o sprawiedliwość? Dziennikarz z Polski od lat czeka na wyrok

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2015 18:48
W sprawie Aleksandra Orłowa, Polaka, który pod koniec lat 90. zajął się w Odessie dziennikarstwem śledczym, odbyła się właśnie setna rozprawa. Jest on sądzony w związku z posiadaniem kokainy i zleceniem zabójstwa, ale w opinii jego obrońców chodzi o coś zupełnie innego.
Audio
  • Czy sprawa Aleksandra Orłowa znajdzie sprawiedliwy finał? (Puls Trójki)
obama
obamaFoto: Flickr/Staffan Scherz

Orłow w przeszłości opisywał korupcyjne praktyki wielu ukraińskich, państwowych instytucji. Jego portal był bardzo nie na rękę władzom, ponieważ pojawiały się na nim materiały o korupcji i innych przestępstwach na szczytach. Orłow uderzał w środowisko Wiktora Janukowycza.

Sprawa Polaka budzi wiele wątpliwości. Tomasz Czuwara z fundacji Otwarty Dialog zwraca uwagę przede wszystkim na przewlekłość procesu. Dodał, że mafiozi, którzy obciążali Orłowa winą za zlecenie zabójstwa, wycofali swe zeznania. Jednak mężczyzna wciąż przebywa w areszcie, choć nie pozwala na to jego bardzo zły stan zdrowia.

Tomasz Piechal z Ośrodka Studiów Wschodnich uważa, że tego typu sprawy nie są na Ukrainie niczym niezwykłym. Jak wyjaśnił, czasy Wiktora Janukowycza to scentralizowana korupcja, zaawansowane mechanizmy grabienia państwa. Obecnie trwa w kraju walka o przejęcie majątku obalonego prezydenta.

W jaki sposób Polska angażuje się w rozwiązanie sprawy Aleksandra Orłowa? Czy media mają wpływ na rozwiązanie problemu korupcji na Ukrainie? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadził: Damian Kwiek
Goście: Tomasz Czuwara (fundacja Otwarty Dialog), Tomasz Piechal (Ośrodek Studiów Wschodnich)

Data emisji: 20.08.2015
Godzina emisji: 17.45

bk/fbi

Czytaj także

Posłowie PO i PiS odwiedzili więzionego na Ukrainie Polaka

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2015 19:21
- Chcieliśmy wyjaśnić, jak można łamać europejskie konwencje, które dają każdemu prawo do sądu w rozsądnym terminie - wyjaśnił Marcin Święcicki z Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń