Polska pokryje się siecią dróg i autostrad?

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2015 18:35
- Program budowy dróg zostanie zrealizowany - powiedział w "Pulsie Trójki" Andrzej Orzechowski z PO. - Nie róbcie sobie żartów z Polaków - stwierdził Andrzej Adamczyk z PiS.
Audio
  • Posłowie PO i PiS Andrzej Orzechowski i Andrzej Adamczyk o Programie Budowy Dróg Krajowych (Puls Trójki)
Premier Ewa Kopacz i minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak przedstawiają plan budowy dróg na lata 2014-23
Premier Ewa Kopacz i minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak przedstawiają plan budowy dróg na lata 2014-23Foto: PAP/Paweł Supernak

Zaprezentowany przez premier Ewę Kopacz w środę Program Budowy Dróg Krajowych przewiduje, że w ciągu najbliższych 10 lat w naszym kraju powstanie 3,9 tys. km autostrad i dróg szybkiego ruchu. Rząd planuje wydać na te inwestycje 107 mld zł.

Czy to się uda? Według posła PO, członka komisji finansów publicznych, Andrzeja Orzechowskiego - tak. - Projekty są bardzo dobrze przygotowane, jest specustawa i przepisy, które pozwolą sprawnie przeprowadzać inwestycje - podkreślił i przypomniał, jak wyglądała realizacja podobnych inwestycji w przeszłości.

Odmiennego zdania jest poseł PiS, zastępca przewodniczącego komisji infrastruktury, Andrzej Adamczyk. - Kolejny raz Platforma próbuje realizować kampanię wyborczą na obietnicach, które już kiedyś złożyła - stwierdził. W audycji wytłumaczył, co ma na myśli formułując taki zarzut.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadził: Damian Kwiek
Goście: Andrzej Adamczyk (poseł PiS, zastępca przewodniczącego komisji infrastruktury), Andrzej Orzechowski (poseł PO, członek komisji finansów publicznych)
Data emisji: 26.08.2015
Godzina emisji: 17.45

kk/mp