X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podatek 75 procent dla prezesa czy likwidacja podatków? Obietnice przedwyborcze

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2015 18:40
Najbogatsi powinni dokładać do budżetu więcej, bo najwięcej korzystają z infrastruktury – mówiła w Trójce Katarzyna Paprota. Natomiast partia KORWiN chce zupełnie zlikwidować podatek dochodowy.
Audio
  • Katarzyna Paprota (członkini zarządu krajowego Partii Razem), Przemysław Wipler (wiceprezes partii KORWiN) o obietnicach przedwyborczych i ekonomii (Puls Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Goście Trójki rozmawiali o obietnicach wyborczych. PiS i PO proponują, by w umowach cywilno-prawnych stawka godzinowa wynosiła 12 zł. Zjednoczona Lewica mówi, że powinna ona wynosić 15 zł.

Katarzyna Paprota, członkini zarządu krajowego Partii Razem powiedziała, że zgodnie z propozycją jej partii, 15 zł byłoby dla tych, którzy są na etacie, a 20 zł dla tych, którzy są zatrudnieni na umowach cywilno-prawnych. Powiedziała, że czasem umowy cywilno-prawne mają sens. Dodała, ze je partia chce walczyć z takimi przypadkami, gdy faktyczny etat realizowany jest na tzw. umowę śmieciową. Katarzyna Paprota dodała też, że w projekcie jej partii jest podatek 75 procent dla prezesów.

Przemysław Wipler (wiceprezes partii Korwin) powiedział, że sytuacja budżetowa jest niedobra, a tymczasem kandydaci na premierów składają kosztowne obietnice. Dodał, że każdy pomysł, by ingerować ustawowo w relacje pracownik-pracodawca, zwiększa biurokracje i utrudnia ich elastyczne kształtowanie. Stwierdził, że jeśli Polacy mają więcej zarabiać, gospodarka powinna być bardziej konkurencyjna, podatki powinny być niższe i powinno być mniej biurokracji.

Polityk powiedział, że najbogatsi w ogóle nie płacą w Polsce podatków i nie da się uszczelnić systemu. Jego zdaniem można sprawić za to, że system podatkowy jest konkurencyjny.

O innych propozycjach tych partii – w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Marcin Zaborski

Goście: Katarzyna Paprota (członkini zarządu krajowego Partii Razem), Przemysław Wipler (wiceprezes partii KORWiN)

Data emisji: 14.09.2015  

Godzina emisji: 17.44

agkm/mp