X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"System opieki zdrowotnej w Polsce trzeba postawić od nowa"

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2015 18:43
- Gdyby się działo dobrze, to pacjenci i pracownicy medyczni byliby zadowoleni, a w tej chwili mamy niezadowolonych pacjentów i protesty na ulicach - powiedział Paweł Rabiej z Komitetu Wyborczego Nowoczesna.
Audio
  • Piotr Apel i Paweł Rabiej o polskiej służbie zdrowia (Puls Trójki)
Demonstracja pracowników innych zawodów medycznych niż lekarze, pielęgniarki i położne przed Ministerstwem Zdrowia w Warszawie
Demonstracja pracowników innych zawodów medycznych niż lekarze, pielęgniarki i położne przed Ministerstwem Zdrowia w WarszawieFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

W poniedziałek w Warszawie protestowali m.in. diagności, dietetycy, radiolodzy, fizjoterapeuci, masażyści, pracownicy farmacji, radioterapeuci i ratownicy medyczni. W "Pulsie Trójki" zapytaliśmy przedstawicieli Komitetów Wyborczych Kukiz'15 i Nowoczesna Piotra Apela i Pawła Rabieja o ich propozycje, jeśli chodzi o opiekę zdrowotną w Polsce.

- Uważamy, że możliwe jest skrócenie kolejek co najmniej o połowę. To można zrobić zwiększając efektywność i odciążając lekarzy. Tu nie są potrzebne żadne dodatkowe pieniądze - stwierdził Rabiej. - Nie ulega wątpliwości, że system opieki zdrowotnej trzeba postawić od nowa - dodał. Jak on powinien wyglądać?

Apel zgodził się z Rabiejem. - Lekarz uwolniony od czynności administratorskich będzie mógł wykonać więcej swoich zadań lekarskich - wskazał. Według niego należy znieść limit przyjęć pacjentów. - Nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby ktoś przyszedł do lekarza z chorobą i nie został obsłużony - podkreślił.

W audycji poruszyliśmy także temat związków partnerskich.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Marcin Zaborski

Goście: Piotr Apel (Komitet Wyborczy Kukiz'15), Paweł Rabiej (Komitet Wyborczy Nowoczesna)

Data emisji: 28.09.2015 

Godzina emisji: 17.45

kk/mp

Czytaj także

Jest porozumienie pielęgniarek z rządem. Rozmowy trwały 11 godzin. "Minister dotrzymał słowa"

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2015 12:09
- Podpisałyśmy porozumienie z Ministerstwem Zdrowia - powiedziała przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Lucyna Dargiewicz po zakończeniu rozmów. Wynagrodzenia pielęgniarskie mają wzrastać po 400 zł przez cztery lata.
rozwiń zwiń