Polska poradzi sobie z falą imigrantów?

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2015 18:42
- Nie było zgody na stały mechanizm podziału uchodźców - zapewniała po unijnym szczycie premier Ewa Kopacz. Z kolei Donald Tusk, szef Rady Europejskiej powiedział, że UE w pierwszej kolejności musi wzmocnić ochronę granic zewnętrznych. Goście "Wyborczego Pulsu Trójki" odnieśli się do działań polskiego rządu związanych z kryzysem imigracyjnym.
Audio
  • Jakub Danecki i Dawid Lewicki o kryzysie imigracyjnym (Wyborczy Puls Trójki)
Imigranci ładują telefony komórkowe wykorzystując rower jako generator prądu
Imigranci ładują telefony komórkowe wykorzystując rower jako generator prąduFoto: PAP/EPA/YOAN VALAT

Dawid Lewicki z partii KORWiN uważa, że rząd godząc się na kwoty imigracyjne realizuje politykę niemiecką. - Jeśli znajdziemy się w rządzie, to ani złotówki polskiego podatnika nie pójdzie na utrzymywanie imigrantów socjalnych. To są ludzie, którzy przyjeżdżają tylko po zasiłki - podkreślił.

Serwis specjalny
imigranci1200.jpg
Imigranci w Europie

Jakub Danecki z Partii Razem powiedział, że Polska ma doskonale doświadczenia dotyczące przyjmowania uchodźców. - Przyjęliśmy 80 tys. uchodźców z Czeczeni - argumentował. Przyznał, że powinniśmy się skupić na stworzeniu sensownej polityki integracyjnej. - Jeśli stworzymy system przyjmowania uchodźców, to oni będą odpowiedzią na problemy związane z małą dzietnością czy niemożliwością utrzymania systemu emerytalnego - powiedział.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy","Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Goście Trójki mówili także o priorytetach polskiej polityki zagranicznej. Pokusili się także o wymienienie największych błędów polskiej dyplomacji ostatnich lat. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadził: Damian Kwiek
Goście: Jakub Danecki (Partia Razem), Dawid Lewicki (KORWiN)
Data emisji: 16.10.2015
Godzina emisji: 17.44

to/mp

Czytaj także

Grzegorz Schetyna: nie ustąpimy ws. wprowadzenia stałego mechanizmu podziału uchodźców

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2015 10:15
Szef MSZ Grzegorz Schetyna powiedział w RMF FM, że Polska nie ustąpi ws. wprowadzenia w UE stałego i obowiązkowego mechanizmu podziału uchodźców pomiędzy poszczególne kraje, za czym opowiada się kanclerz Niemiec Angela Merkel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kryzys migracyjny. Na Węgry pojadą polscy strażnicy graniczni

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2015 11:52
W piątek na Węgry poleciał komendant główny Straży Granicznej gen. dyw. Dominik Tracz. Tematem prowadzonych przez niego rozmów ma być m.in. wsparcie tamtejszych służb przez polskich pograniczników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Donald Tusk: priorytetem ochrona granic, potem podział uchodźców

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2015 16:10
Najpierw ochrona zewnętrznych granic Unii, potem decyzje o przyjmowaniu kolejnych grup uchodźców. Tak mówił szef Rady Europejskiej podsumowując wczorajszy szczyt w Brukseli.
rozwiń zwiń