Podział NFZ czy likwidacja składki zdrowotnej?

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2015 18:17
W audycji "Wyborczy Puls Trójki" uwidoczniły się olbrzymie różnice w pomysłach na poprawę sytuacji w służbie zdrowia, jakie mają politycy partii Nowoczesna i ugrupowania Razem.
Audio
  • Katarzyna Kalinowska z Nowoczesnej i Tomasz Rawski z Razem o służbie zdrowia (Wyborczy Puls Trójki)
Jak poprawić sytuację w służbie zdrowia?
Jak poprawić sytuację w służbie zdrowia?Foto: PR24/ Alex Proimos

Jak poprawić sytuację w służbie zdrowia? - Podział Narodowego Funduszu Zdrowia na cztery rywalizujące ze sobą o nasze składki podmioty byłby punktem, który zdecydowanie poprawiłby efektywność wydatkowania pieniędzy - stwierdziła Katarzyna Kalinowska z Nowoczesnej. Tomasz Rawski z partii Razem uważa z kolei, że w ogóle należałoby zlikwidować składkę zdrowotną. - Służba zdrowia powinna być finansowana bezpośrednio z budżetu państwa, z podatków - ocenił.

WYBORY PARLAMENTARNE 2015: serwis wyborczy

Jaki stosunek Kalinowska i Rawski mają do dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych? Co sądzą o prywatyzacji służby zdrowia? Jak spowodować, by pacjenci mieli dostęp do specjalistycznej opieki zdrowotnej w niewielkiej odległości od miejsca zamieszkania? Co zrobić, by w pewnym momencie nie zabrakło w Polsce pielęgniarek? Wysłuchaj całej audycji.

W "Wyborczym Pulsie Trójki" poruszyliśmy także temat edukacji.

***

Tytuł audycji: Wyborczy Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Zaborski
Goście: Katarzyna Kalinowska (Nowoczesna), Tomasz Rawski (Razem)
Data emisji: 20.10.2015
Godzina emisji: 17.45

kk/mp

Czytaj także

Prezydent: system ochrony zdrowia ma funkcjonować dla pacjenta

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2015 20:48
System ochrony zdrowia nie może podlegać w pełnym tego słowa znaczeniu grze rynkowej - podkreślił prezydent Andrzej Duda po pierwszym posiedzeniu Narodowej Rady Rozwoju, poświęconym kwestiom zdrowotnym. Dyskutowano m.in. o finansowaniu ochrony zdrowia i dostępności do świadczeń.
rozwiń zwiń