X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Powyborcze roszady w ministerstwach. Kto straci pracę?

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2015 19:24
Od razu po ogłoszeniu wyników wyborów parlamentarnych rozpoczęła się giełda nazwisk potencjalnych nowych ministrów. Jednak nie tylko na najbardziej eksponowanych stanowiskach dokonają się zmiany. Jak po wyborach wygląda praca w ministerstwach i kto może stracić pracę?
Audio
  • Prof. Jolanta Itrich-Drabarek i Dominik Owczarek o tym, co dzieje się w ministerstwach po wyborach (Puls Trójki)
Powyborcze roszady w ministerstwach. Kto straci pracę?
Foto: jarmoluk, CC0 Public Domain

Jak podkreślił Dominik Owczarek, analityk Instytutu Spraw Publicznych, po wyborach ministerstwa właściwie zawieszają działalność, a przede wszystkim spada w nich efektywność. W jego ocenie pracownicy próbują przezimować, licząc, że zatrzymają stanowisko.

Prof. Jolanta Itrich-Drabarek - politolog z Uniwersytetu Warszawskiego - dodała, że gdy rządy i parlamenty odchodzą, administracja zostaje i wykonuje swoje obowiązki, czekając na nowy projekt polityczny. Zaznaczyła jednak, że w Polsce, a także w całej Europie Środkowej i Wschodniej o administracji przy zmianie władzy myśli się jako o łupie. Jej zdaniem dominuje myślenie, że "nie wierzymy poprzednikom i chcemy wprowadzać swoich ludzi". Jak zaznaczyła, politycy uważają, że najlepiej projekt zrealizują osoby o podobnych poglądach, a w rzeczywistości wcale nie trzeba wymieniać urzędników, by zrealizować nowe pomysły.

Dominik Owczarek stwierdził, że po wyborach w administracji panuje wielka niepewność, kto zostanie na stanowisku, a kto nie będzie zaakceptowany przez nową władzę.

Czy potrzebna jest reforma administracji? Czy w Polsce mamy za dużo urzędników? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

WYBORY PARLAMENTARNE 2015: serwis specjalny

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Zaborski
Goście: prof. Jolanta Itrich-Drabarek (Uniwersytet Warszawski), Dominik Owczarek (Instytut Spraw Publicznych)
Data emisji: 30.10.2015
Godzina emisji: 17.45

bk/mk

Czytaj także

Do Sądu Najwyższego spływają protesty wyborcze. Czas na ich zgłoszenie jest do środy

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2015 16:38
Sześć protestów przeciwko ważności wyborów do Sejmu i Senatu wpłynęło do piątku do Sądu Najwyższego, w tym cztery złożono za wcześnie i sąd nie będzie ich badał - poinformował zespół prasowy SN. Protesty można składać do środy włącznie.
rozwiń zwiń