X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

PiS zmieni ustawę o in vitro

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2015 18:50
- In vitro nie jest leczeniem niepłodności - przekonuje posłanka PiS Anna Zalewska i zapowiada, że jej partia zmieni przepisy, które tyle co zaczęły obowiązywać. Czy zmiany są konieczne? Adam Szłapka z Nowoczesnej przyznaje, że w ustawie są poważne błędy.
Audio
  • Ustawa o in vitro do pilnej zmiany? (Puls Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

1 listopada weszła w życie podpisana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego ustawa o in vitro. W obecnym kształcie prawo to jednak nie podoba się Prawu i Sprawiedliwości, które głosowało przeciwko jego uchwaleniu i zapowiadało, że po przejęciu władzy ustawę zmieni. 

- Ustawa zaczyna obowiązywać i już są kłopoty, o czym ostrzegaliśmy - powiedziała Anna Zalewska z PiS. Wskazała, że teraz żadna klinika nie ma prawa wykonywać zabiegów in vitro, bo trzeba najpierw uzyskać certyfikat. Dodała, że ustawa jest pełna błędów - już od samej definicji zarodka, jako zespołu komórek. Podkreśliła też, że in vitro nie jest leczeniem niepłodności. Posłanka potwierdziła, że PiS będzie zmieniał ustawę, ale teraz nie jest to tematem dyskusji, bo nie znamy jeszcze składu rządu a nowy parlament nie został zaprzysiężony. 

- Politycy nie są od tego, żeby decydować o szczęściu obywateli, szczęściu np. takim, jakim jest posiadanie dzieci - ocenił Adam Szłapka z Nowoczesnej. Dodał, że jeśli ktoś nie może mieć dzieci, państwo powinno gwarantować, żeby miał na to szansę. Jego zdaniem przepisy o in vitro to krok w dobrym kierunku, bo ustawa wprowadza pewne regulacje, choć jednak zawiera błędy. Jako przykład podał brak przepisów przejściowych dotyczących kobiet samotnych, które oddały swój materiał genetyczny do zamrożenia i nie mogą z niego korzystać, bo ustawa mówi tylko o parach.

Co konkretnie PiS będzie chciał zmienić w tej ustawie? Czy jest możliwy kompromis do zaakceptowania przez wszystkie środowiska polityczne? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Damian Kwiek
Goście: Anna Zalewska (PiS), Adam Szłapka (Nowoczesna)
Data emisji: 2.11.2015
Godzina emisji: 17.45

fc/mp

Czytaj także

Emocjonalny list pierwszej Polki z in vitro. Nie wytrzymała obelg senatorów

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2015 20:10
Nie mam na czole bruzdy, nie cierpię na małogłowie, w dodatku mam dwie córki poczęte w sposób naturalny; jak można odmawiać ludziom prawa do leczenia, jak można bezkarnie obrażać tyle osób - podkreśla Magdalena Kołodziej, pierwsze polskie dziecko urodzone dzięki in vitro.
rozwiń zwiń