Znamy skład nowego rządu. Dobra zmiana czy powrót do przeszłości?

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2015 18:55
W kampanii wyborczej Prawo i Sprawiedliwość zapowiadało dobrą zmianę. Czy przedstawiony w poniedziałek rząd Beaty Szydło jest w stanie tę zmianę zapewnić?
Audio
  • Paweł Kowal i Paweł Zalewski o nowym rządzie (Puls Trójki)
Prezes PiS Jarosław Kaczyński i kandydatka na premiera Beata Szydło podczas konferencji prasowej po posiedzeniu komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości, na której został zaprezentowany skład nowego rządu
Prezes PiS Jarosław Kaczyński i kandydatka na premiera Beata Szydło podczas konferencji prasowej po posiedzeniu komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości, na której został zaprezentowany skład nowego rząduFoto: PAP/Paweł Supernak

Paweł Kowal z PAN, związany ze Zjednoczoną Prawicą uważa, że zapowiadana dobra zmiana dotyczyła spraw, a nie osób. W jego ocenie ciągle nie przyzwyczailiśmy się, że przeżywamy w Polsce zmianę polityczną typową dla demokracji zachodnich, gdzie jedna partia bierze wszystko. Zaznaczył, że w tym modelu partia umieszcza w rządzie swoich kluczowych polityków i nie ma w tym nic w tym dziwnego.

Paweł Zalewski z PO uważa, że choć Antoni Macierewicz jest czołowym politykiem partii, to "nie może być tak, że wprowadza się opinię publiczną w błąd". Polityk zwrócił uwagę, że w czasie kampanii wyborczej Beata Szydło powiedziała, że Macierewicz nie będzie szefem MON, a będzie nim Jarosław Gowin. - To będzie ważyć na zaufaniu do Prawa i Sprawiedliwości - stwierdził Zalewski. Dodał jednak, że dostrzega w nowym rządzie nazwiska, które napawają go nadzieją. Jego zdaniem wicepremier Mateusz Morawiecki to człowiek bardzo kompetentny, liga europejska, a nawet światowa w dziedzinie finansów.

Kto okazał się zaskoczeniem w nowym rządzie? Jakich zmian mogą dokonać nowi ministrowie? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadziła: Beata Michniewicz
Goście: Paweł Kowal (PAN, Zjednoczona Prawica), Paweł Zalewski (PO)

Data emisji: 09.11.2015
Godzina emisji: 17.43

bk/mp

Czytaj także

Dla kogo ministerialne teki? Beata Szydło odkryła karty, znamy skład nowego rządu

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2015 18:38
Kandydatka na premiera Beata Szydło przedstawiła w poniedziałek skład przyszłego rządu. Wśród kandydatów na ministrów są m.in.: Antoni Macierewicz - ministerstwo obrony narodowej, Witold Waszczykowski - resort spraw zagranicznych, Zbigniew Ziobro - resort sprawiedliwości.
rozwiń zwiń