X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zmiany w specsłużbach. "Nadal pracują, zmienia się tylko kierownictwo"

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2015 18:45
Goście "Puls Trójki" rozmawiali o zmianach w służbach specjalnych. We wtorek szef CBA Paweł Wojtunik podał się do dymisji. Odwołanie go ze stanowiska ma być poprzedzone odebraniem mu certyfikatów bezpieczeństwa w związku z aferą taśmową.
Audio
  • Andrzej Mroczek i gen. Gromosław Czempiński o zmianach w służbach specjalnych (Puls Trójki)
Paweł Wojtunik
Paweł WojtunikFoto: PAP/Paweł Supernak

Andrzej Mroczek z Collegium Civitas uważa, że nie możemy patrzeć przez pryzmat zmiany szefów poszczególnych służb specjalnych na funkcjonowanie szeregowych pracowników, którzy cały czas wykonują swoje zadania i dbają o nasze bezpieczeństwo.

- Być może zmienią się priorytety, ale służby nadal pracują. Zmienia się tylko kierownictwo - dodał gen. Gromosław Czempiński.

Czytaj dalej
wojtunik1200.jpg
Paweł Wojtunik: kierowałem się dobrem państwa

Goście Trójki odnieśli się do kwestii odebrania certyfikatów bezpieczeństwa Pawłowi Wojtunikowi w związku z aferą taśmową. Jak przyznali za mało jest danych, żeby analizować tą sprawę. Gen. Czempiński przypomniał, że wszystkie osoby, które zostały nagrane odeszły z polityki. - W związku z tym wydawałoby się, że skoro Wojtunik także został nagrany to odejdzie - powiedział.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon politycznyTrójki","Komentatorzy","Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Gen. Czempiński przyznał, że przyjście PiS do władzy wiązało się pewnymi oczekiwaniami. Ciągle słyszeliśmy, że służby źle funkcjonują. Zmiany w CBA wpisały się w ten scenariusz - podkreślił.

Według Andrzeja Mroczka CBA jest oczkiem w głowie ekipy, która doszła do władzy. - Gdy nastąpiły zmiany, to doszło do zmian w szefostwie. Wojtunik widząc, że stoi na przegranej pozycji sam postanowił podać się do dymisji - powiedział.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadził: Łukasz Walewski

Goście: Andrzej Mroczek (Collegium Civitas), gen. Gromosław Czempiński

Data emisji: 25.11.2015

Godzina emisji: 17.44

to/mp

Czytaj także

Dymisja szefa CBA. Paweł Wojtunik: kierowałem się dobrem państwa

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2015 13:35
Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego podał się do dymisji ze względu na dobro państwa i kierowanej przez siebie służby. Paweł Wojtunik złożył taką deklarację w środowym oświadczeniu dla mediów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dymisja szefa CBA. Mariusz Kamiński: to jego suwerenna decyzja

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2015 15:40
Gdyby szef CBA Paweł Wojtunik nie złożył rezygnacji, dalej by pełnił swoje funkcje - powiedział w Sejmie minister, koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński. Nie chciał ujawnić nazwiska kandydata na nowego szefa CBA, powiedział jedynie, że "taka osoba już jest".
rozwiń zwiń