Tarcia w opozycji? Napięcie na linii PO - Nowoczesna

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 19:38
"Rzeczpospolita" napisała, że największym zagrożeniem dla PO jest Nowoczesna. Media donoszą, że po wyborach w Platformie, głównym celem partii stanie się walka z ugrupowaniem Ryszarda Petru. O obecnej sytuacji na polskiej scenie politycznej rozmawiali goście "Pulsu Trójki".
Audio
  • Paulina Hennig-Kloska i Jan Grabiec o napięciu na linii Nowoczesna - PO (Puls Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów/Flickr/CC BY-NC-ND 2.0

Paulina Hennig-Kloska z Nowoczesnej powiedziała w radiowej Trójce, że jej partia nie jest w konflikcie z Platformą. - Traktujemy PO tak, jak każde ugrupowanie w opozycji - zapewniła. Podkreśliła, że Nowoczesna jest otwarta na współpracę z PO tam, gdzie "jest pewna płaszczyzna porozumienia". Dodała jednak, że są sprawy, w których obie partie mają zupełnie inne zdanie.

Jan Grabiec z Platformy Obywatelskiej uważa, że jeśli głównym celem PO byłaby walka z Nowoczesną, to byłoby to absurdalne. - Dzisiaj stoimy przed bardzo poważnymi wyzwaniami w kraju, przed realnym zagrożeniem dla dorobku demokratycznego państwa. Rywal jest jeden, to PiS - zaznaczył polityk Platformy. Grabiec podkreślił, że PO i Nowoczesna są konkurentami w walce o głowy wyborców, ale kluczem do wyborczego sukcesu jest przede wszystkim odbudowanie relacji z obywatelami.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Goście radiowej Trójki rozmawiali także m.in. o wyborach przewodniczącego PO. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Damian Kwiek
Goście: Paulina Hennig-Kloska (Nowoczesna), Jan Grabiec (PO)
Data emisji: 4.01.2015
Godzina emisji: 17.45

aj/mk

Czytaj także

"Taśmy Grzegorza Schetyny". Mocne słowa byłego szefa MSZ

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 15:05
Zdaniem Grzegorza Schetyny, to Platforma powinna mobilizować ludzi do protestów i wyprowadzać ich na ulicę - pisze "Newsweek” . Tygodnik dotarł do nagrania zamkniętego spotkania Schetyny z członkami stołecznej Platformy.
rozwiń zwiń