Narodził się nowy lider? Politycy o debacie w PE na temat Polski

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2016 18:36
Czy w Strasburgu narodził się nowy lider europejski, który nazywa się Beata Szydło? Na to pytanie starali się odpowiedzieć goście "Pulsu Trójki".
Audio
  • Mariusz Witczak i Adam Bielan o wtorkowej debacie w PE na temat Polski (Puls Trójki)
Premier Beata Szydło podczas debaty o sytuacji w Polsce w Parlamencie Europejskim w Strasburgu
Premier Beata Szydło podczas debaty o sytuacji w Polsce w Parlamencie Europejskim w StrasburguFoto: PAP/Radek Pietruszka

Mariusz Witczak (PO) przekonywał, że podczas wtorkowej debaty w Parlamencie Europejskim narodził się nowy lider, ale nie zjednoczonej Europy, tylko eurosceptyków. Jego zdaniem premier Beata Szydło dołączyła do niechlubnego grona polityków.

- Wielu polityków, którzy wczoraj bronili pani premier, ma dobre relacje z Kremlem i Władimirem Putinem. Z tego powodu nie cieszyłbym się. To raczej świadczy o tym, że Polska wpisała się w tę grupę, która bardzo źle życzy Unii Europejskiej - tłumaczył gość Trójki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki","Komentatorzy","Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Adam Bielan (PiS) mówił natomiast, że nie spodziewał się ze strony Platformy obiektywnej oceny debaty w PE, ale zadziwia go poziom złośliwości przedmówcy. Zaznaczył, że nawet komentatorzy niesprzyjający PiS potwierdzają, że Beata Szydło wypadła bardzo dobrze.

- Nie było w jej wypowiedziach żadnych wątków eurosceptycznych, wręcz przeciwnie. Premier podkreślała nasze przywiązanie do kwestii integracji europejskiej - dodał polityk.

Co dała debata w Parlamencie Europejskim? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadził: Beata Michniewicz  

Goście: Mariusz Witczak (poseł Platformy Obywatelskiej) i Adam Bielan (poseł Prawa i Sprawiedliwości)

Data emisji: 20.01.2016

Godzina emisji: 17.44

mr/ei

Czytaj także

Debata w PE. "Spokojne wystąpienie premier Szydło"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2016 18:25
W Parlamencie Europejskim w Strasburgu doszło debata na temat sytuacji w Polsce w kontekście funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego oraz zmian w mediach publicznych. Bierze w niej udział premier Beata Szydło.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie u premier po debacie w PE. Wszystkie klubu potwierdziły obecność

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2016 18:45
Beata Szydło zaprasza szefów klubów parlamentarnych na spotkanie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.
rozwiń zwiń