Spór wokół TK trwa. Propozycja premier podzieliła polityków

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2016 19:30
Kluby opozycyjne: PO, Nowoczesna i PSL odrzuciły propozycję Beaty Szydło dotyczącą Trybunału Konstytucyjnego. Do tej sprawy odnieśli się goście "Pulsu Trójki".
Audio
  • Maks Kraczkowski i Adam Szłapka o burzy wokół TK (Puls Trójki)
Spór wokół Trybunału trwa od kilku tygodni
Spór wokół Trybunału trwa od kilku tygodniFoto: PAP/Radek Pietruszka

W czwartek w Kancelaria Prezesa Rady Ministrów odbyło się spotkanie szefowej rządu z szefami klubów parlamentarnych. Podczas rozmowy, premier mówiła o tym, w jaki sposób można rozwiązać pat wokół Trybunału. Chodzi o propozycję, by ośmiu z piętnastu sędziów TK wskazywała opozycja. To rozwiązanie nie przypadło jednak do gustu większości klubów opozycyjnych.

Adam Szłapka z Nowoczesnej tłumaczył w "Pulsie Trójki", dlaczego jego partia jest przeciwko rozwiązaniu, które zostało zaproponowane przez Beatę Szydło. - Tego typu propozycje, które mają omijać wszelkie procedury, omijać obowiązujące prawo - są niepraworządne - ocenił. Polityk mówił także o tym, jak - w jego ocenie - powinien zostać rozwiązany spór wokół TK.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy","Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Maks Kraczkowski z Prawa i Sprawiedliwości mówił w radiowej Trójce, że za zamieszanie odpowiada Platforma Obywatelska. Polityk PiS zaznaczył, że propozycja premier ma na celu doprowadzenie do zakończenia kryzysu wokół TK. Kraczkowski dziwi się postawie opozycji. Jego zdaniem, TK powinien jak najszybciej zająć normalną pracą.

Goście "Pulsu Trójki" odnieśli się także do debaty w PE o Polsce. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki 
Prowadzi: Marcin Zaborski

Goście:
Maks Kraczkowski (PiS) i Adam Szłapka (Nowoczesna)
Data emisji: 21.01.2016  
Godzina emisji: 17.45

aj/mp

Czytaj także

Premier spotkała się z liderami opozycji. Bez porozumienia ws. TK

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2016 14:52
Premier Beata Szydło zaproponowała kompromis w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, jednak większość klubów opozycyjnych nie zgadza się na te rozwiązania.
rozwiń zwiń