X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak będzie wyglądać polska polityka zagraniczna?

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2016 19:12
- Odbieram to jako najbardziej eurosceptyczne, żeby nie powiedzieć antyeuropejskie, wystąpienie ministra spraw zagranicznych - powiedział o exposé Witolda Waszczykowskiego były szef tego resortu Dariusz Rosati.
Audio
  • Ryszard Czarnecki i Dariusz Rosati o kierunku polskiej polityki zagranicznej po wystąpieniu w Sejmie ministra Witolda Waszczykowskiego (Puls Trójki)
Szef MSZ mówił w Sejmie o zadaniach polskiej polityki zagranicznej
Szef MSZ mówił w Sejmie o zadaniach polskiej polityki zagranicznejFoto: PAP/Marcin Obara

"Podmiotową" i "asertywną" politykę zagraniczną Polski zapowiedział w Sejmie szef MSZ Witold Waszczykowski podczas wystąpienia, w którym przedstawił priorytety polskiej dyplomacji na 2016 rok. 

- PiS od wielu lat posługuje się hasłem, by polska polityka zagraniczna powstała z kolan  - powiedział Dariusz Rosati. Dodał, że to kompletnie bezpodstawne i służy poprawie samopoczucia posłów i polityków tego ugrupowania. 

Rosati stwierdził, że skuteczność polityki zagranicznej była słaba podczas rządów PiS i teraz też będzie słaba. - W wystąpieniu Waszczykowskiego, poza buńczucznymi zapowiedziami, nie ma żadnych propozycji inicjatyw – jest tylko lista oczekiwań - ocenił eurodeputowany. - Odbieram to jako najbardziej eurosceptyczne, żeby nie powiedzieć antyeuropejskie, wystąpienie ministra spraw zagranicznych - dodał. Wskazał na marginalne potraktowanie w exposé współpracy z Niemcami. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

- Przyzwyczailiśmy sąsiadów, że Polska nie przedstawia własnych wizji i zgadza się na wszystko, co idzie z Brukseli czy Berlina - ocenił z kolei Ryszard Czarnecki. Wskazał, że sygnałem wzrostu aspiracji Polski jest chociażby dużo aktywniejsza współpraca w ramach naszego regionu. 

Czarnecki apelował o ocenę polityki MSZ i nowych polskich władz "po faktach". Zwrócił uwagę, że z wizytą w Niemczech byli już prezydent Andrzej Duda i Witold Waszczykowski, Warszawę zaś odwiedził niemiecki minister spraw zagranicznych Frank-Walter Steimeier. - To są konkrety - podkreślił.

Jakie wnioski płyną z wystąpienia Witolda Waszczykowskiego? Jak będą się kształtować relacje Polski z Rosją? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Zaborski

Goście:
Ryszard Czarnecki (wiceprzewodniczący PE, PiS), Dariusz Rosati (były szef MSZ, eurodeputowany PO)
Data emisji: 29.01.2016
Godzina emisji: 17.45

fc/ei

Czytaj także

Po spotkaniu szefa MSZ z ambasadorem Niemiec. "Klimat konfrontacyjny nikomu nie służy"

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2016 18:39
Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski przyjął ambasadora Niemiec w RP Rolfa Nikela. To efekt krytycznych wypowiedzi niemieckich polityków dotyczących Polski. Co dało to spotkanie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Witold Waszczykowski o priorytetach polskiej polityki zagranicznej w 2016 roku

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2016 19:50
Minister spraw zagranicznych przedstawił posłom i prezydentowi Andrzejowi Dudzie informację o zadaniach polskiej polityki zagranicznej w 2016 roku.
rozwiń zwiń