X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Rodzina 500+" zachęci Polaków do starań o kolejne dziecko?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2016 19:05
- My się w ogóle nie zgadzamy, żeby w taki sposób realizować politykę prorodzinną - powiedziała o programie "Rodzina 500+" Paulina Hennig-Kloska z Nowoczesnej w "Pulsie Trójki". Projektu bronił Jarosław Krajewski z PiS.
Audio
  • Projekt programu Rodzina 500+ po pierwszym czytaniu w Sejmie (Puls Trójki)
Program Rodzina 500+ ma pomagać w podejmowaniu decyzji o powiększeniu rodziny
Program "Rodzina 500+" ma pomagać w podejmowaniu decyzji o powiększeniu rodziny Foto: Glow Images/East News

Sejm rozpoczął prace nad projektem ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, wprowadzającym program "Rodzina 500 +", dzięki któremu rodziny otrzymają 500 zł na drugie i kolejne dziecko, a w mniej zamożnych rodzinach również na pierwsze. Odrzucenia projektu w pierwszym czytaniu chciała Nowoczesna, choć wcześniej klub zapowiadał, że projekt z poprawkami poprze. 

- To, że będziemy chcieli wnieść poprawki nie znaczy, że będziemy głosować za. Wkradł się jakiś błąd w przekazie - wyjaśniła Paulina Hennig-Kloska. Dodała, że byłoby najlepiej, gdyby program "Rodzina 500+" nie był realizowany. - Jeśli jednak trafi do komisji, mamy chęć zgłoszenia swoich poprawek - zaznaczyła.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki","Komentatorzy","Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Poseł Jarosław Krajewski z PiS nie potrafił odpowiedzieć, w jakim stopniu "Rodzina 500+" poprawi dzietność w Polsce. - To decyzja kobiety i mężczyzny o posiadaniu dziecka - powiedział. Podkreślił jednak, że PiS wspierając rodziny zachęca do tego. Poseł dodał, że wychowanie dziecka w Polsce kosztuje 180 tys. zł, a poprzez program wprost do rodzin trafi ponad połowa tej kwoty (108 tys.).

Jaką alternatywę dla programu "Rodzina 500+" proponuje .Nowoczesna? Dlaczego chce finansować to m.in. poprzez likwidację ulgi na dziecko? Czy krytyka projektu PiS jest uzasadniona? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Zaborski

Goście:
 Paulina Hennig-Kloska (Nowoczesna), Jarosław Krajewski (PiS)
Data emisji: 9.02.2016
Godzina emisji: 17.43

fc/ei

Czytaj także

Sekretarz klubu Nowoczesna o "500+": projekt na lata z niepewnym finansowaniem

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 09:24
- Zanim dojdzie do głosowania zgłosimy poprawki, które będą dotyczyły głównie progu dochodowego – powiedziała w "Salonie politycznym Trójki" Monika Rosa z Nowoczesnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Projekt programu Rodzina 500+ trafi do komisji. Będzie uchwalony do piątku?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2016 20:00
Projekt ustawy wprowadzającej program Rodzina 500+ trafi do sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny. Wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu zyskał poparcie tylko kilkudziesięciu posłów.
rozwiń zwiń