Handlowcy i rząd osiągnęli kompromis

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 20:08
Jest wstępne porozumienie między rządem a handlowcami. Powstanie nowa wersja ustawy o podatku od handlu detalicznego. Gdzie przebiega kompromis?
Audio
  • Podatek od handlu. Kto zapłaci i ile? (Puls Trójki)
Demonstracja kupców przed Sejmem
Demonstracja kupców przed SejmemFoto: PAP/Radek Pietruszka

- Chcemy, żeby ten projekt był dobry i odniósł dwa cele, które wyznaczyła pani premier – pomoc małym i średnim polskim firmom oraz cel fiskalny, czyli 2 mld zł do budżetu - powiedział poseł Adam Abramowicz z PiS. Podkreślił, że rząd rozmawia ze społeczeństwem i cały czas trwają konsultacje.

Do projektu zastrzeżenia zgłasza Komisja Europejska, której nie podobają się progi podatkowe. KE sugeruje wprowadzenie podatku liniowego. - Jeśli się uda przekonać, że jest to zgodne z prawem europejskim, pozostanie progresja - zapowiedział Abramowicz.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki","Komentatorzy","Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Waldemar Nowakowski, prezes Polskiej Izby Handlu, zaznaczył, że UE grozi palcem polskiemu rządowi, ale nie ma wiele do powiedzenia ws. podatków wewnątrz kraju. - Byłbym bardzo ostrożny, żeby mówić, że UE może ten projekt wywrócić - powiedział. 

Prezes przyznał jednak, że został popełniony błąd, jeśli chodzi o definicję franczyzy. 

Jak ma brzmieć nowa definicja franczyzy? Jaki podatek zapłacą mali sklepikarze? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Łukasz Walewski

Goście: Adam Abramowicz (poseł PiS), Waldemar Nowakowski (Polska Izba Handlu)

Data emisji: 11.02.2016

Godzina emisji: 17.44

fc/fbi

Czytaj także

Rząd porozumiał się z handlowcami. Będzie nowa wersja ustawy o podatku od handlu detalicznego

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 15:33
Opinia publiczna ma poznać zapisy ustawy po 18 lutego.
rozwiń zwiń