"Spełnianie wyborczych obietnic" czy "dewastacja państwa"? Sto dni rządu Beaty Szydło

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2016 19:29
16 listopada zaprzysiężony został rząd Beaty Szydło i dziś mija sto dni jego działalności. Jakie zmiany wprowadził w tym czasie?
Audio
  • Jak politycy podsumowują 100 dni rządu (Puls Trójki)
Premier Beata Szydło, minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski i minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak podczas posiedzenia rządu
Premier Beata Szydło, minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski i minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak podczas posiedzenia rządu Foto: PAP/Jacek Turczyk

Jak zaznaczył Andrzej Jaworski z PiS, sto dni jest datą umowną, pierwszym elementem podsumowania prac rządu. Dodał, że przez ten czas opozycja powinna powstrzymać się od krytyki. - My mieliśmy do czynienia z permanentnym atakiem opozycji na wszystkie projekty, które realizowaliśmy - powiedział.

Urszula Augustyn z PO odniosła się do tego zarzutu, stwierdzając, że opozycja nie jest od wytykania błędów i chętnie pomoże rządowi, o ile ten będzie tego chciał.

W ocenie Andrzeja Jaworskiego pierwsze sto dni upłynęło rządowi na konsekwentnym realizowaniu programu i obietnic wyborczych. Urszula Augustyn uważa natomiast, że przez te trzy miesiące politycy PiS dewastowali państwo. Odniosła się m.in. do ustaw o TK, mediach publicznych i służbie cywilnej.

Goście Trójki rozmawiali także o sondażach podsumowujących dotychczasową pracę rządu. Zapraszamy do wysłuchania audycji!

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Damian Kwiek
Goście: Urszula Augustyn (PO), Andrzej Jaworski (PiS)
Data emisji: 23.02.2016
Godzina emisji: 17.45

bk/mk

Zobacz także

Czytaj także

"Polska tonie w chaosie" vs "Daliśmy radę". Spór o 100 dni rządu

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2016 14:06
W trakcie 100 dni udowodniliśmy, że jesteśmy konsekwentni i realizujemy program, który obiecaliśmy Polakom przed wyborami - stwierdził rzecznik rządu Rafał Bochenek w reakcji na krytykę rządu przez PO. - PiS nie realizuje obietnic, a Polska tonie w chaosie – twierdzi opozycja.
rozwiń zwiń