X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wypowiedź szefa Parlamentu Europejskiego o Polsce. "Krzywdzące słowa"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2016 18:35
Martin Schulz wezwał w czwartek polski rząd do "znalezienia drogi prowadzącej do wyjścia z obecnego impasu" wokół Trybunału Konstytucyjnego. Dzień później premier Węgier Viktor Orban zaapelował o "więcej szacunku dla Polski".
Audio
  • Polskie problemy na forum Unii Europejskiej (Puls Trójki)
Martin Schulz
Martin SchulzFoto: PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ/POOL

Zdaniem gościa audycji "Puls Trójki" senatora PiS Jana Marii Jackowskiego, komentarze Martina Schulza są "nieprawdziwe i krzywdzące". Zauważył, że nie jest to "przypadkowy polityk". - Jest związany koalicyjnie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, a więc w gruncie rzeczy jest to głos polityki niemieckiej wymierzony w Polskę i trudno uznać, że jest to przypadek - stwierdził.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki","Komentatorzy","Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Europosłanka Julia Pitera z PO wskazała, że strasznie dużo mówi się w naszym kraju o tym, że na forum UE często poruszany jest temat sytuacji w Polsce. - W Unii Europejskiej mówi się o wszystkich krajach - podkreśliła. - Ja jestem rok i dziewięć miesięcy europosłem i musiałabym się głęboko zastanowić o sprawach wewnętrznych jakiego kraju się w Unii nie mówiło - oznajmiła.

Europejska Partia Ludowa podjęła w czwartek decyzję, że przygotuje projekt rezolucji dla Parlamentu Europejskiego na temat sytuacji w Polsce. O tej rezolucji opowiedziała w radiowej Trójce Pitera.

Komisja Europejska będzie kontynuowała dialog z Polską w ramach mechanizmu praworządności. Zweryfikuje, czy polski rząd zrealizował w pełni zalecenia Komisji Weneckiej. Na ten temat wypowiedział się Jackowski.

W "Pulsie Trójki" poruszyliśmy także temat kandydatury europosła Janusza Wojciechowskiego do Europejskiego Trybunału Obrachunkowego.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Julia Pitera (europosłanka, PO), Jan Maria Jackowski (senator, PiS)
Data emisji: 18.03.2016
Godzina emisji: 17.45

kk/mp

Czytaj także

Grzegorz Schetyna w Brukseli. Będzie projekt rezolucji w sprawie Polski

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2016 15:00
Europejska Partia Ludowa podjęła decyzję, że przygotuje projekt rezolucji dla Parlamentu Europejskiego na temat sytuacji w Polsce. Europosłowie mają się nią zająć na sesji 27-28 kwietnia.
rozwiń zwiń