Wypowiedź szefa Parlamentu Europejskiego o Polsce. "Krzywdzące słowa"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2016 18:35
Martin Schulz wezwał w czwartek polski rząd do "znalezienia drogi prowadzącej do wyjścia z obecnego impasu" wokół Trybunału Konstytucyjnego. Dzień później premier Węgier Viktor Orban zaapelował o "więcej szacunku dla Polski".
Audio
  • Polskie problemy na forum Unii Europejskiej (Puls Trójki)
Martin Schulz
Martin SchulzFoto: PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ/POOL

Zdaniem gościa audycji "Puls Trójki" senatora PiS Jana Marii Jackowskiego, komentarze Martina Schulza są "nieprawdziwe i krzywdzące". Zauważył, że nie jest to "przypadkowy polityk". - Jest związany koalicyjnie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, a więc w gruncie rzeczy jest to głos polityki niemieckiej wymierzony w Polskę i trudno uznać, że jest to przypadek - stwierdził.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki","Komentatorzy","Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Europosłanka Julia Pitera z PO wskazała, że strasznie dużo mówi się w naszym kraju o tym, że na forum UE często poruszany jest temat sytuacji w Polsce. - W Unii Europejskiej mówi się o wszystkich krajach - podkreśliła. - Ja jestem rok i dziewięć miesięcy europosłem i musiałabym się głęboko zastanowić o sprawach wewnętrznych jakiego kraju się w Unii nie mówiło - oznajmiła.

Europejska Partia Ludowa podjęła w czwartek decyzję, że przygotuje projekt rezolucji dla Parlamentu Europejskiego na temat sytuacji w Polsce. O tej rezolucji opowiedziała w radiowej Trójce Pitera.

Komisja Europejska będzie kontynuowała dialog z Polską w ramach mechanizmu praworządności. Zweryfikuje, czy polski rząd zrealizował w pełni zalecenia Komisji Weneckiej. Na ten temat wypowiedział się Jackowski.

W "Pulsie Trójki" poruszyliśmy także temat kandydatury europosła Janusza Wojciechowskiego do Europejskiego Trybunału Obrachunkowego.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Julia Pitera (europosłanka, PO), Jan Maria Jackowski (senator, PiS)
Data emisji: 18.03.2016
Godzina emisji: 17.45

kk/mp

Czytaj także

Grzegorz Schetyna w Brukseli. Będzie projekt rezolucji w sprawie Polski

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2016 15:00
Europejska Partia Ludowa podjęła decyzję, że przygotuje projekt rezolucji dla Parlamentu Europejskiego na temat sytuacji w Polsce. Europosłowie mają się nią zająć na sesji 27-28 kwietnia.
rozwiń zwiń